A3 Haber

Akıllarına yeni geldi: Hamile, bebekli ve hasta yolculara uçuş önceliği

Akıllarına yeni geldi: Hamile, bebekli ve hasta yolculara uçuş önceliği

Akıllarına yeni geldi: Hamile, bebekli ve hasta yolculara uçuş önceliği
Kasım 06
17:51 2019

Başta Avrupa olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde yıllardır var olan bebekli, hamile ve hasta yolculara uçuş önceliği için Devlet Hava Meydanları İşletmesi harekete geçti.

A3 Haber Merkezi- Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Twitter hesabından, “Dünyada birçok ülkede bulunmayan uygulamanın Türkiye’de başlıyor: Havalimanlarımızda hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara ilaveten bebekli, hamile ve daha hızlı erişim gereksinimi bulunan hasta yolculara uçuş önceliği sağlanacak” açıklamasında bulundu.

Müdür Keskin, “Dünyada birçok ülkede bulunmayan uygulama” derken aslında dünyada birçok ülkede de uygulandığı itirafında bulundu.

BİRÇOK ÜLKEDE UYGULANDIĞINI BİLENLER TEPKİ GÖSTERDİ

​Uygulamanın başta Avrupa olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde yıllardır uygulandığını bilenler ise DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin’e tepki gösterdi.

Bir Twitter kullanıcısı, “Emin misiniz? Dünyada, hemen her havaalanında yıllardır uygulanıyor, yeni farkettiniz galiba” derken; başka bir Twitter kullanıcısı da “Bu uçuş önceliği yıllardır vardı zaten ve dünyanın her yerindede uygulanıyordu. Rahmetli babam felçli olduğu için, babam ve biz refakatçıları 2000 – 2007 yılları arasında hep uçuş önceliğiyle uçuyorduk. Ben 1970 yılından bu yana uçuş yaptığım için bu özelliği çok iyi biliyorum :)” ifadelerini kullandı.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER