A3 Haber

Diyanet’ten tartışma yaratan kamu spotlarına 295 bin TL

Diyanet’ten tartışma yaratan kamu spotlarına 295 bin TL

Diyanet’ten tartışma yaratan kamu spotlarına 295 bin TL
Kasım 10
10:10 2019

Diyanet’in tartışma yaratan cinsiyetçi kamu spotları için 295 bin TL ödeme yaptığı ortaya çıktı. Aynı şirketin diyanetin pek çok kampanyasını hazırladığı belirtiliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan videolar için ihale yaptığı ortaya çıktı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre ihaleyi “Mois İletişim Ve Etkinlik Yönetimi Reklam Tanıtım Organizasyon Danışmanlık Şirketi” kazandı ve toplam 295 bin TL ödendi. Aynı şirket bir ay önce de Diyanet’in “III. Afrika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Organizasyon İşi” başlığıyla yaptığı ihaleyi kazandı. Diyanet bu ihale için de şirkete 265 bin TL ödedi.

DİYANET’İN ‘GÖZDE’ ŞİRKETİ

Mois İletişim Şirketi’nin Diyanet’in “gözde” şirketlerinden olduğu da öğrenildi.

Şirket Diyanet’in Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda düzenlediği “Yanımızda Olan Birileri Var” kampanyasını da hazırladı. Şirket Diyanetin Sıfır Atık Projesi ile Cumhurbaşkanlığı’nın “Zamanını Aşan Medeniyet Özbekistan Sergi ve Sempozyumu’nun” iletişim ve etkinliklerini hazırladı.

Şirket aynı zamanda Diyanet Vakfı’nın reklam filmleri ile sosyal medya çalışmalarını yapıyor. HDP Milletvekili ve Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Dilan Taşdemir, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” adıyla hazırladığı kamu spotuyla ilgili Meclis’e soru önergesi sundu.

KAMU SPOTUNDA KADINA ‘HİZMETÇİ’ ROLÜ

Diyanet tarafından yayımlanan kamu spotunda, kadının eşine çay ve kek götürdüğü, eşininse “hizmetçi” rolü verilen kadının yüzüne bakmadığı görülüyor.

Kamu spotu sosyal medyada tepkiyle karşılanırken, Diyanet konuyla ilgili açıklamada bulunmadı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER