A3 Haber

Mobbinge uğrayan öğretmen intihar etti

Mobbinge uğrayan öğretmen intihar etti

Mobbinge uğrayan öğretmen intihar etti
Kasım 11
12:42 2019

Türkçe öğretmeni Saadet H. altı katlı apartmanın terasından atlayarak yaşamına son verdi. Saadet öğretmen, intihar etmeden önce sosyal medya hesabından, “Öğrencilerim üzülmesinler, ben yapamadım mobbinge uğramaktan” paylaşımı yaptı.

Gaziantep 23 Nisan Mahallesi’nde oturan ve bir ortaokulda sözleşmeli Türkçe öğretmeni olarak görev yapan 26 yaşındaki Saadet H. altı katlı apartmanın terasından dün gece saatlerinde kendini boşluğa bırakarak intihar etti. Beton zemine düşen genç kadın, ambulansla Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Saadet öğretmen, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

ANNESİNİ ARADI, SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIMDA BULUNDU

İki ay önce göreve başladığı belirtilen ve Afyonkarahisar doğumlu olan Saadet öğretmenin, olaydan önce annesi Gönül H.’yi arayarak helallik istediği ve sosyal medya hesabından intihara ilişkin paylaşımlarda bulunduğu öğrenildi. Saadet H.’nin sosyal medya hesabından, “Sevdiğim seni çok seviyorum. Kendine hani hep söylerdim sen benim doktorumsun, hep öylesin işte dikkat et kendine. Öğrencilerim haklarını helal etsinler gözüm gibi baktım hepsine üzülmesinler ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Allah’a emanetsiniz canım öğrencilerim hep iyi hatırlayın beni pasta kesmiştik en son size kırmızıIı kalpli pastalar bırakıyorum. Diğer öğrencilerime de sözümdü unutmadım bir gün görüşmek dileğiyle. Allah’a emanet olun sizi her zaman seven öğretmeniniz Saadet. Her gün pamuk ipliğine bağlısınız sözünden bıktım usandım” paylaşımı yapıldığı belirlendi.

Ölümü ile yakınlarını yasa boğan Saadet H.’nin cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Kızının cansız bedenini bekleyen anne Gönül H. ise sinir krizi geçirdi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER