A3 Haber

Ahmet Hakan ‘gazetecilik’ yapıyor: Erdoğan espri yapıyor, gülüyor…

Ahmet Hakan ‘gazetecilik’ yapıyor: Erdoğan espri yapıyor, gülüyor…
Kasım 15
14:32 2019

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la gittiği ABD ziyaretiyle ilgili yazarak, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldik. Baktım, espri yapıyor, gülüyor, rahat görünüyor” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, ABD ziyaretine dair izlenimlerini aktardı.

Hakan, dönüş günüyle ilgili olarak “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldik. Baktım, espri yapıyor, gülüyor, rahat görünüyor” dedi.

‘Trump’ın dikkati’ Erdoğan konuşurken dağılmıyormuş

Ahmet Hakan, ‘ABD gezisinden çıkan altı önemli sonuç’ başlığıyla yayımlanan yazısında, ABD Başkanı Trump’ın çabuk sıkılan biri oluğunu belirterek “Konuşmalar uzayınca havalara bakar, sıkıldığını belli eder. Erdoğan ne kadar uzun konuşsa da Trump’ın dikkatinin bir an olsun dağılmadığı gözlerden kaçmadı” ifadesini kullandı.

Yazısının devamında ABD medyasına da bazı eleştiriler yönelten Hakan, “ABD medyası bir acayip. Bizim medyayı bile mumla aratıyorlar. Yandaşlar var, karşıtlar var. Ara ton kalmamış. Gri alan neredeyse yok” ifadesini kullandı.

‘Sayısı beşi geçmez…’

Hakan, Erdoğan’ın konvoyu için Washington’da tüm yolların kesildiğini belirtti ve “Bilenlere sordum: Her lider için yolları keserler mi?. Cevap geldi: Sadece önem verdikleri ülkelerin liderleri için keserler, onların sayısı da beşi geçmez” bilgisini verdi.

Hakan, Erdoğan’la arasında geçen bir diyaloğu da şöyle anlattı:

“Her şey bitti. Tam dönülecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldik. Baktım: Espri yapıyor, gülüyor, rahat görünüyor. Tam ‘Sizce bu görüşme başarılı geçti mi?’ diye soracaktım, kendisi ben daha sormadan söyledi: Görüşmeden çok umutlu ayrıldım.”