A3 Haber

Bodrum Belediyesi’ne Neslican heykeli dikildi

Bodrum Belediyesi’ne Neslican heykeli dikildi

Bodrum Belediyesi’ne Neslican heykeli dikildi
Kasım 15
20:55 2019

Bodrum’da belediye bahçesine kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Neslican Tay’ın heykeli dikildi.

Bodrum Metalart Sanat Atölyesi sanatçıları Mustafa, Kadir ve Mehmet İşeri kardeşler tarafından kanser nedeniyle hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Neslican Tay’ın heykeli yapıldı. Çelikten yapılan heykel, Bodrum Belediyesi’ne hediye edildi. Heykel, Neslican Tay’ın hatırası olarak belediyenin bahçesine yerleştirildi.

Çalışma için İşeri kardeşlere taşakkür eden Belediye Başkanı Ahmet Aras, Neslican Tay’ın umut ve azim dolu yaşam mücadelesinin milyonlarca insana ve özellikle de kanser hastalarına ilham olduğunu belirterek, “Anısıyla hayata tutunan her can için minnettar olacağız, onu asla unutmayacağız” diye konuştu.

Uzun süredir kanser hastalığıyla mücadele eden 20 yaşındaki Neslican Tay, “Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Bedeninizi sevin. Ruhunuz başka bir bedende bulunmayacak. Saçlarınızı, boyunuzu, kilonuzu sevin. Benim için sol bacağınızı da sevin” ifadelerini kullanmıştı. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER