A3 Haber

Satışı resmen başladı: 15 dakikalık temiz hava 24 lira

Satışı resmen başladı: 15 dakikalık temiz hava 24 lira

Satışı resmen başladı: 15 dakikalık temiz hava 24 lira
Kasım 15
17:37 2019

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de hava kirliliği tüm zamanların rekorunu kırınca temiz hava ticareti başladı. Kentte bir eğlence mekanı, müşterilerine 15 dakikalık temiz havayı 299 Rupi, yani 24 liraya satmaya başladı.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi, 5 Kasım’da hava kalitesi indeksinde 527 puanla, dünyada şimdiye dek ölçülmüş en kirli hava rekorunu kırdı.

Air Visual’a göre, şehrin hava kalitesi dokuz gün boyunca tehlikeli seviyeye yükseldi ve 5 Kasım’da hava kirliliğinde dünyada daha önce hiç ölçülmemiş seviyeye erişti.
Dünyada en kirli havaya sahip şehirler Güneydoğu Asya’da yer alıyor. İlk 10’da yer alan 6 şehir ise Hindistan bölgesindeki Delhi, Lahore, Karaçi, Kalküta, Bombay ve Katmandu.

24 liraya 15 dakikalık temiz hava

Şehirdeki düşük hava kalitesinden dolayı, bir bar müşterilerine artık temiz hava satıyor. 15 dakikalık temiz havanın fiyatı 299 Rupi, yani yaklaşık 24 lira.

Kimyasal tüplerde üretilip muhafaza edilen temiz hava, isteğe göre çeşitli aramolarda da servis edilebiliyor. Satılan temiz havaların vücut ve zihin üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu da belirtiyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER