A3 Haber

Erdoğan’dan ‘EYT’ açıklaması: Tutturmuşlar bir EYT…

Erdoğan’dan ‘EYT’ açıklaması: Tutturmuşlar bir EYT…

Erdoğan’dan ‘EYT’ açıklaması: Tutturmuşlar bir EYT…
Kasım 16
15:45 2019

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada EYT’lilere kapıyı bir kez daha kapattı. Erdoğan, “Niçin erken emeklilik? Ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekliyle alsın” ifadelerini kullandı.

A3 Haber Merkezi | AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, konuşmasında EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) sorununa değinirken, EYT’lilerin beklediği müjdeli haberi vermeyeceklerini dile getirdi.

Erdoğan EYT’lilere kapıları bir kez daha kapatırken, “Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik… İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak. SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır. Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER