A3 Haber

İran’daki eylemlere Pompeo’dan destek: ABD sizin yanınızda

İran’daki eylemlere Pompeo’dan destek: ABD sizin yanınızda

İran’daki eylemlere Pompeo’dan destek: ABD sizin yanınızda
Kasım 17
08:33 2019

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran’daki eyleme destek verdiklerini duyurarak, “ABD sizi duyuyor. ABD sizi destekliyor. ABD sizin yanınızdadır” mesajını paylaştı.

A3 Dış Haberler | İran’a yaptırımları savunan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, akaryakıt zammı sonrası başlayan protestolarla ilgili açıklamada bulunarak, “ABD sizi duyuyor. ABD sizi destekliyor. ABD sizin yanınızdadır” mesajını paylaştı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Pompeo, İran’da başlayan sokak gösterileri ile ilgili 1.5 yıl önce yayınladığı mesajı hatırlatarak, “İran halkına bir buçuk yıl önce söylediğim gibi ABD sizinle” ifadelerini kullandı.

Farsça ve İngilizce mesaj yayımlamıştı

​Pompeo 1.5 yıl önce hem Farsça hem de İngilizce yayımladığı mesajda,

“İran halkı hükümetlerinin 40 yıl süren zorbalığına ve suistimallerine karşı sessiz kalmıyor. Biz de sessiz kalmayacağız.

İran halkına bir mesajım var:

ABD sizi duyuyor, destekliyor ve sizinleyiz“ demişti.

Pompeo İran’a ekonomik baskıdan yana

ABD Başkanı Donald Trump, İran ile yapılan nükleer anlaşmayı sonlandırmış, İran’a uygulanan yaptırımları geri getirmişti.

Pompeo’nun da İran yönetiminin devrilmesi için ülkeye ekonomik ve siyasi baskı uygulanmasından yana olduğu biliniyor.

İran’ı sıklıkla sosyal medya üzerinden tehdit eden Pompeo, daha önce Suudi Arabistan’a ilave asker göndereceklerini açıklayarak, “İran rejimi davranışını kökten değiştirmeli ve normal bir ulus gibi davranmalı. Yoksa ekonomisinin çöküşünü izler” demişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER