A3 Haber

‘Breaking Bad’ gerçek oldu: ABD’de iki kimya profesörü tutuklandı

‘Breaking Bad’ gerçek oldu: ABD’de iki kimya profesörü tutuklandı
Kasım 18
14:33 2019

ABD Arkansas’ta meydana gelen ve “Breaking Bad” adlı diziyi anımsatan olayda, metamfetamin imal eden iki kimya profesörü tutuklandı. İkiliyi okul laboratuvarından gelen koku ele verdi.

ABD’nin Arkansas eyaletindeki Arkadelphia’daki Henderson Eyalet Üniversitesi’nde çalışan iki kimya profesörünün okul laboratuvarında metamfetamin maddesi ürettikleri belirlendi.

CNN’in haberine göre, polis tarafından yapılan açıklamada, Terry David Bateman ve Bradley Allen Rowland isimli profesörlerin cuma günü tutuklandığı ve uyuşturucu yapımında kullandıkları materyallere de el konulduğu kaydedildi.

​”Laboratuvardan kokular yayıldı”

Arkadelphia sözcüsü Tina Hall, iki profesör 11 Ekim’de izne ayrıldıktan üç gün sonra okulun kimya laboratuvarından uyuşturucu madde kokuları yayıldığını söyledi. Hall kokular nedeniyle polislerin soruşturma başlattığını, laboratuvarın ise uzmanlar tarafından havalandırıldıktan sonra tekrar açıldığını ifade etti.

Breaking Bad’i hatırlattı

Üniversitede yaşanan bu olay, 2008-2013 yılları arasında ABD’de yayınlanan ve Walter White isimli bir kimya öğretmeninin öyküsünün anlatıldığı ‘Breaking Bad’ dizisini hatırlattı. Dizide Bryan Cranston’ın canlandırdığı ve akciğer kanseri olduğunu öğrenen White, ölümünden sonra ailesinin geçimini sağlayabilmesi için kristal metamfetamin yapmaya başlıyor.