A3 Haber

Kılıçdaroğlu saldırıya uğrayan türbanlı kadını arayacak

Kılıçdaroğlu saldırıya uğrayan türbanlı kadını arayacak

Kılıçdaroğlu saldırıya uğrayan türbanlı kadını arayacak
Kasım 18
09:15 2019

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu İstanbul Karaköy’de türbanlı bir kadına saldırı olayından rahatsızlığını dile getirerek, tepki gösterdi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtülülere yapılan saldırıdan rahatsızlık duyduğunu belirterek, “Bu saldırılar asla kabul edilemez. Başörtülü bir kadına, başörtülü bir kızımıza başörtüsü taktı diye yapılan saldırıyı kınıyorum, lanetliyorum” dediğini aktardı.

İstanbul Karaköy’de türbanlı bir kadına saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınıp mahkemeye sevk edilen Semahat Y., halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçundan tutuklanmıştı.

Konuyla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu arayan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Kılıçdaroğlu’nun türbanlı kadına saldırı karşısında rahatsız olduğunu dile getirdi.

“CHP lideri çok net konuştu” diyen Selvi, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını köşesinden şöyle aktardı:

“Bu saldırılar asla kabul edilemez. Başörtülü bir kadına, başörtülü bir kızımıza başörtüsü taktı diye yapılan saldırıyı kınıyorum, lanetliyorum. Ayrıca toplumun tüm kesimlerinin bu ve benzer saldırıları şiddetle kınaması, lanetlemesi lazım. Bu türden saldırıları yapanların provokatör olduğu kanısındayım. Toplumu germe, ayrıştırma, toplumu kutuplaştırma gibi bir görev üstlendiklerini düşünüyorum. Toplumun her kesiminin de siyasi görüşü, inancı, kimliği ne olursa olsun bu tür olaylara en sert tepkiyi vermesi gerekir. Öte yandan şunu da belirtmeliyim ki kadınlara yönelik her türlü saldırıya ve her türlü şiddete karşı, çocuklarımıza yönelik her türlü saldırıya ve şiddete karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeli, bu konuda toplumsal bir dayanışma göstermeliyiz.”

‘Arayacağım tabii…’

Selvi, Kılıçdaroğlu’na “Saldırıya maruz kalan başörtülüleri aramayı düşünüyor musunuz” diye sorduğunu ve CHP liderinin de “Arayacağım tabii” diye karşılık verdiğini yazdı.

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER