A3 Haber

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü: İşlemler artık internetten yapılacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü: İşlemler artık internetten yapılacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü: İşlemler artık internetten yapılacak
Kasım 18
13:58 2019

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu müdürlüklerinden randevu alınmasından, tapu ve kadastro ile ilgili her türlü bilginin alınabileceği bilgi portalını kurdu. Portal sayesinde işlemler artık internetten yapılabilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancıları doğru yönlendirmek, yatırım kararlarına ilişkin verilere erişim sağlamak, başvuru süreçlerinde ve sonrasında taşınmaz edinimi ve vatandaşlık kazanımı başta olmak üzere tapu ve kadastro ile ilgili tüm işlemlerine yardımcı olmak amacıyla “devlet güvencesi” altında hizmet sunan “Yabancılar Bilgi Portalı (Your Key Turkey)”nı hazırladı.

Yurttaşlar portal sayesinde her türlü bilgiye ulaşacak

Portal ile taşınmaza yönelik her türlü hukuki bilgi ve iş akışlarından yabancıların taşınmaz edinimine yönelik istatistiki bilgilere, gayrimenkul edinimi yoluyla vatandaşlık kazanımına ilişkin her türlü bilgiye ulaşılabilecek.

Ayrıca taşınmaza ilişkin mekansal veri ile yatırım yoğunluğu haritaları ve analizlerine, Türkiye’den taşınmaz alabilen ülke vatandaşları bilgisine, e-randevu sistemi aracılığıyla tapu müdürlüklerinden randevu alınmasına kadar pek çok bilgiye erişim imkanı sağlanacak.

6 dilde hizmet sunacak

“Your Key Turkey” web adresli, dört dilde aktif hizmet veren portalda, yakında Rusça, Fransızca ve İspanyolca hizmet de sunulacak.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER