A3 Haber

Kılıçdaroğlu, türbanlı kadınlara sahip çıktı, Erdoğan’a yüklendi

Kılıçdaroğlu, türbanlı kadınlara sahip çıktı, Erdoğan’a yüklendi

Kılıçdaroğlu, türbanlı kadınlara sahip çıktı, Erdoğan’a yüklendi
Kasım 19
15:41 2019

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında, İstanbul Karaköy’de saldırıya uğrayan türbanlı kadınları aradığını, “asla üzülmeyin” sözleriyle destek verdiğini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, İstanbul Karaköy’de fiziksel saldırıya uğrayan kadınları aradığını ve destek verdiğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, yaşam tarzına müdahale edilmemesi gerektiğini vurgularken, “Başörtülü iki kızımıza saldırı yapıldı. Kendilerini aradım. Onlara asla üzülmeyin dedim. Hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmesini asla kabul etmiyorum. Bize düşen saygı göstermektir” diye konuştu.

“Kendisini ikinci sınıf olarak görüyor”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretini değerlendiren Kılıçdaroğlu, Erdoğanı sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan’ı egemenliğin eşitliği kavramına aykırı davrandığını belirten Kılıçdaroğlu, “Gitti orada S-400 pazarlığı yaptı. Arkasından mektubu takdim etti dedi. Niçin? Kendisini ikinci sınıf olarak görüyor. Aynı şeyi Mike Pence geldiğinde de yan yana oturmuştu. Oysa onun oturacağı yer cumhurbaşkanı yardımcısının karşısı. Egemenliğin eşitliği kavramına aykırı davranıyor. Ben eşit değilim, Türkiye Cumhuriyeti ve onun cumhurbaşkanı ikinci sınıftır ve ABD’nin egemenliği esastır mesajı veriyor” dedi.

“Bay Kemal olmak kolay değil”

Erdoğan’ın kendisine yönelik “Bay Kemal” sözleriyle hitap ederek eleştirmesini hatırlatan Kılıçdaroğlu, her CHP’linin “Bay Kemal” olduğunu belirtti.
Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı mal varlığı üzerinden eleştirirken, “Erdoğan’ın hayat koşulları İsviçre seviyesinde. “Bay Kemal’e beş koyun teslim edin kaybeder” diyor. Bay Kemal olmak kolay değildir! Bay Kemal olmak için mal varlığının hesabını bütün dünyanın önünde vereceksin. Bay Kemal olmak için elin harama uzanmayacak. Bay Kemal olmak için tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeyeceksin. Bay Kemal olmak için rüşvet alan adamı büyükelçi ilan etmeyeceksin. Her CHP’li bir Bay Kemal’dir” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER