A3 Haber

Bakan Soylu’dan ‘Menzil’ yapılanması iddialarına yanıt

Bakan Soylu’dan ‘Menzil’ yapılanması iddialarına yanıt

Bakan Soylu’dan ‘Menzil’ yapılanması iddialarına yanıt
Kasım 20
18:12 2019

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Menzilcilerin İçişleri Bakanlığında kadrolaştığı” iddiasına ilişkin “Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2020 yılı bütçelerinin görüşmeleri sürüyor.

“Menzilcilerin, İçişleri Bakanlığı’nda kadrolaştığı, atama ve tayin yaptırdığı” yönünde dedikodular olduğunu söyleyen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “İçişleri Bakanı olarak gönül rahatlığıyla ‘Bakanlığımızda herhangi bir tarikat, cemaat yoktur.’ diyebilir misiniz?” diye sordu.

İçişleri Bakanı Soylu, Öztunç’a “Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım” sözleriyle yanıt verdi.

“Operasyona gelmeyin“

Bütün eleştirileri dinlediğini belirten Soylu, “İstediğiniz eleştiriyi yapın, dinliyorum ama birilerinin çanağına su taşıyorsunuz. Kimin çanağına su taşıdığınızı ben biliyorum ama siz bilmiyorsunuz. İyi niyetli olabilirsiniz ama bir hatırlatmada bulunayım, operasyona gelmeyin. Birileri kurumlarımız üzerinden yeni bir operasyon yapmak istiyor. Buna gelmeyin.” diye konuştu.

“İnanın sizin kadar mutlu olurum”

Kendisinin, “İçişleri Bakanı Soylu’yu yıpratma gibi bir derdi olmadığını” dile getiren Öztunç, “İddialar var, sizin de bunu cevaplama şansınız olabilir. Gerçekten ‘İçişleri Bakanlığında hiçbir cemaat, tarikat artık yok, olmayacak’ diyebiliyorsanız ne mutlu size, bunun için inanın bir milletvekili olarak sizin kadar mutlu olurum” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER