A3 Haber

Güleda cinayetinde kamu ihmali inceleniyor

Güleda cinayetinde kamu ihmali inceleniyor

Güleda cinayetinde kamu ihmali inceleniyor
Kasım 20
12:32 2019

Isparta Valiliği, 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Güleda Cankel’in, Zafer Pehlivan tarafından canice öldürülmesinde kamu görevlilerinin ihmali olduğu iddiaları üzerine inceleme başlattı.

Isparta Fatih Mahallesi’ndeki apartta dün yaşanan olayda, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi 19 yaşındaki Güleda Cankel, 19 yaşındaki Zafer Pehlivan tarafından kalbinden bıçaklanarak, öldürüldü.

Güleda’nın, hayatta kalmak için 17 saat mücadele ettiği, bu sürede 3 kez Zafer Pehlivan’ın elinden kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı. Gözaltına alınan cinayet şüphelisi Zafer Pehlivan, dün Isparta Adliyesi’nde çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak, Isparta Cezaevi’ne gönderildi. Güleda Cankel’in cenazesi ise Muğla’nın Menteşe ilçesi Ortaköy Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Zafer Pehlivan tutuklandı

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili açıklama yaptı. Başsavcı Mustafa Akbulut imzasıyla yapılan açıklamada, “Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fotoğrafçılık birinci sınıf öğrencisi G.C.’nin 18/11/2019 tarihinde Fatih Mahallesi’nde bir apartta kalmaktayken eski erkek arkadaşı Z.P. tarafından bıçaklanarak öldürülmesi sonucu soruşturma başlatılmış, şüpheli Z.P. yapılan sorgusu sonucunda 19/11/2019 tarihinde tutuklanmıştır” denildi.

Valilikten ihmal incelemesi

Isparta Valiliği de Güleda Cankel’in öldürülmesi olayında kamu görevlilerinin ihmali olduğu iddiaları üzerine inceleme başlatılmasına karar verdi.

Öte yandan, Güleda Cankel cinayetiyle ilgili sosyal medyada çok sayıda tepki mesajı paylaşılırken, AHBAP Genel Başkanı ve sanatçı Haluk Levent de Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Levent, “El bebek büyüt. Yeme yedir. Tek umudun kızının okuması mutlu olması olsun. Sonra bir katil gelsin onu bıçakla kessin. Ana yüreği dayanır mı? Kızlar. Haluk abinizin tavsiyesi. Sevgilinizde en ufak bir şiddet eğilimi gördüğünüzde uzaklaşın kaçın. Lanet okuyun sevgiye” dedi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER