A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim açıklaması
Kasım 21
09:25 2019

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV’de katıldığı canlı yayında “Erken seçime siz ne diyorsunuz?” sorusuna, “Erken seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Erken seçim olması için bir kişinin karar vermesi gerekiyor. Erken seçim talebi gelirse, hay hay deriz. Erdoğan ve ekibi ülkeyi yönetemiyor. Milletin anası ağladı” yanıtını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim için öncelik huzuru oluşturmak. Seçimin ne zaman olacağı konusunda tahmin etmekte zorlanıyorum. Erdoğan’ın ruh sağlığı iyi değil, saldırgan. Böyle bir ortamda seçimin ne zaman olacağını bilmiyorum. Erken seçim çağrısında bulunmuyoruz ama getirirlerse evete deriz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

  • HDP erken seçim talep etmekte haklı. Demokrasinin kuralları var. Demokrasi isteyenlerin bir araya gelmeleri işin doğası gereği. Erdoğan bizim yaptığımız ittifakı bozmak istiyor. Barış Pınarı Harekâtı’nın ertesi günü Millet İttiffakı’nın bozulması gerektiğini söylüyor. Ordunun gücünü kullanarak nasıl bozarım diye düşünüyor.
  • Bizim bir hatamız oldu. Başörtü meselesini Türkiye’nin en büyük sorunu haline getirdik. Türkiye bir dönem gereksiz bir şekilde kutuplaştı. YÖK Başkanı’nı aradıktan sonra başörtü yasağı kaldırıldı üniversitelerde. Kadının kılık kıyafeti değil mutfaktaki huzuru bizi ilgilendiriyor. Kadın kardeşlerimiz nasıl giyinirlerse giyinsinler onlara saygı göstermek bizim görevimiz.
  • Saray’ın ekonomi problemi yok ama Türkiye’nin ana problemi ekonomi. Hukuk güvenliğini sağlamak gerek bu çok önemli. Erdoğan istediğini hapse attırıp hapisten çıkarabiliyor. Trump kime teşekkür etti Türk hukukuna mı? Erdoğan’a teşekkür etti. Can ve mal güvenliği olmayan ülkede demokrasiden bahsemezsiniz. Yabancı yatırımcı gelmez. Bunu ben mi söylüyorum? İş dünyası da söylüyor. Adalet olmadığı için reform yaptılar. KHK ile pek çok kişinin işine son verdiler. Beraat etmelerine karşı neden işlerine iade edilmiyorlar?
  • EYT’liler aile sigortası ile geçinebilir. Biz bunu her yerde söyledik. EYT’liler iş bulsa da çalışmak istemiyor. Çünkü çalıştıkça daha az maaş alacağı için.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER