A3 Haber

Camide Bakan’a yer açmak için kaldırmak istediler, yerini vermedi

Camide Bakan’a yer açmak için kaldırmak istediler, yerini vermedi

Camide Bakan’a yer açmak için kaldırmak istediler, yerini vermedi
Kasım 23
18:58 2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ön safta namaz kılacak diye camide oturduğu yerden kaldırmak istenen vatandaş, “Burası Allah’ın evi'” dedi ve yerini vermedi.

Sinop’ta incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, şehir merkezindeki tarihi Alaeddin Keykubat isimli camide Cuma namazına gitti. Yanındaki heyet ile camiye giren Kurum ön safta Müftünün yanında oturmak istedi. Her zaman aynı yerde namaz kıldığı bölümde oturan 75 yaşındaki Bilal Göbeloğlu, “Buraya Bakan, vali ve milletvekili gelecek sen arka tarafa geç” denilerek kaldırılmak istendi. Buna tepki gösteren Göbeloğlu, “Burası Allah’ın evi ben hep burada kılıyorum kim gelirse gelsin yerimden kalkmam” dedi ve yerinden kımıldamadı.

Bakan’a “Burası müftünün yeri oturma” dedi

Daha sonra camiye giren Bakan Murat Kurum ön safa giderek müftü ile yan yana oturan Bilal Göbeloğlu’nun arasına girip oturmak istedi. Bunun üzerine Göbeloğlu, Bakanı tanımadığı için “Burası müftünün yeri oturma” diye izin vermek istemedi. Daha sonra araya giren müftü “Bakan Bey” diyerek Göbeloğlu’nu uyardı ve bakan ondan sonra yanlarına diz çöküp oturdu.

“Doğru söyle bakan mısın?”

Namaz başlamadan önce bakan ile aralarında geçen konuşmayı anlatan Göbeloğlu, “Müftü bey bakan dedi ama tanımadığım için kendine doğru dönerek ve işaret parmağımı yüzüne doğru uzatarak iki defa sordum (Doğru söyle bakan mısın?) o da ‘evet çevre bakanıyım’ dedi. Ben de o zaman ‘çevre bakanı isen bizim mahallede Yesari baba türbesi var etrafı dökülüyor orayı yaptırıver’ dedim. O da bana kartvizitini verdi ‘beni daha sonra ara’ dedi. Namaz sonrasında da elimi sıkarak yanımızdan ayrıldı gitti” diye konuştu.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER