A3 Haber

Ünlü pideci konkordato ilan etti: 3 aylık mühlet kararı…

Ünlü pideci konkordato ilan etti: 3 aylık mühlet kararı…

Ünlü pideci konkordato ilan etti: 3 aylık mühlet kararı…
Kasım 24
14:04 2019

Ege’nin ünlü pidecisi Kırçiçeği Restoran, konkordato ilan etti. “3 aylık geçici mühlet” kararı verilirken, şirkete 4 ayrı konkordato komseri atandı.

Ekonomide hükümet ‘iyileşme’ mesajları verse dedi konkordato haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Ege’nin ünlü pidecisi de konkordato ilan etti.

Sonkale İzmir’in haberine göre yaklaşık 35 yıl önce, 3 masa ile Bornova’dan yola çıkan, ardından İzmir ve Aydın başta olmak üzere 5 kentte 20’ye yakın şube açan Kırçiçeği Restoran, konkordato ilan etti.

4 ayrı konkordato komiseri atandı

İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Kırçiçeği Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile patronlar Kemal İpbaş ve Osman İpbaş hakkında 13 Kasım 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere “3 aylık geçici mühlet” kararı verdi.

Mahkeme ayrıca, şirket ve patronlara ait mali tabloları incelemek üzere 4 ayrı konkordato komiseri atadı.

İzmir Ticaret Odası altın madalya vermişti

Bir süredir zor günler geçiren firmadan gelen haber, sektörde şaşkınlık yarattı. 800’ün üzerinde çalışanı bulunan Kırçiçeği’nin Genel Müdürlüğü görevini patron Kemal İpbaş’ın kızı Meryem Dilşad İpbaş yürütüyordu.

Sosyal projelere desteğiyle bilinen Kırçiçeği, KİTVAK’ın Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ndeki hasta konuk evi yapımına katkılarıyla da gündeme gelmişti. Kırçiçeği Restoran, 2017 yılında ise yüksek kazanç beyan ederek ülke ekonomisine yaptığı katkı ve başarılarından dolayı İzmir Ticaret Odası tarafından altın madalyayla ödüllendirilmişti.

ABD’de şube açacaktı

İstanbul’un gözde semtlerinde de şubeleri bulunan Kırçiçeği, 1.5 milyon dolarlık yatırımla ABD’nin Dallas kentinde şube açacağını duyurmuştu. Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş, “ABD projesi yurtiçinde 5- 10 şube açmaya bedel” demişti.

Aydın Karacasu’lu İpbaş ailesi, 2020’ye kadar hedeflerinin en az 30 mağaza olduğunu dile getirmişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER