A3 Haber

İçişleri Bakanlığı: Şırnak’ta 2 ton patlayıcı ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı: Şırnak’ta 2 ton patlayıcı ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı: Şırnak’ta 2 ton patlayıcı ele geçirildi
Kasım 25
21:56 2019

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Şırnak’ta 2 ton patlayıcı ele geçirildiği söylendi. Açıklamada bunun “son dönemlerde yakalanan en büyük patlayıcı” olduğu söylendi.

İçişleri Bakanlığı, “Şırnak’ta ele geçirilen 2 ton patlayıcı, 300 elektrikli fünye, 700 metre infilaklı fitil, son dönemlerin yakalanan en büyük patlayıcı maddesi oldu” açıklamasında bulundu.

“Cephanelik olarak kullanılan bir bölge”

Şırnak’ta süren “Kıran-6 Operasyonu” hakkında bilgi verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yapılan çalışmalarda etkisiz hale getirilen teröristlerin bomba yüklü araçlarla son yılların en büyük kanlı eyleminin hazırlığında olduğu tespit edildi. Geçen hafta teröristlerin etkisiz hale getirildiği bölgede yapılan arazi aramasında bidon ve güğümlerin içine gizlenmiş vaziyette yaklaşık 2 ton patlayıcı madde, 300 elektrikli fünye, 700 metre infilaklı fitil, bir Rus yapımı antitank mayını, 2 intihar yeleği, bir tabanca ve susturucu, çok miktarda kablo ile 1000 ABD doları ele geçirildi. Örgütün cephanelik olarak kullandığı bölge ve civarında kapsamlı arama ve incelemeler devam etmekte olup jandarma tarafından ele geçirelen patlayıcı maddenin son dönemde ele geçen en büyük miktar olduğu belirlendi.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER