A3 Haber

Ağaçta mahsur kalan kediyi köpeklere parçalatan üç kişiye gözaltı

Ağaçta mahsur kalan kediyi köpeklere parçalatan üç kişiye gözaltı

Ağaçta mahsur kalan kediyi köpeklere parçalatan üç kişiye gözaltı
Kasım 27
18:32 2019

İstanbul, Maltepe’de ağaçta mahsur kalan bir kediyi köpeklere parçalatarak görüntülerini yayımlayan 18 yaşında altındaki 3 kişi gözaltına alındı.

Maltepe sahilinde köpeklerle gezen iki kişi ağaçta mahsur kalan kediyi, ağacı sallayarak ve kemerle vurarak düşürmüş, 1’i pitbull cinsi iki köpek de kediyi parçalamıştı. Vahşet anlarının bu kişiler tarafından sosyal medyada paylaşılmasınının ardından harekete geçen polis, olayla ilgili olarak yaşı 18’in altında 3 kişiyi gözaltına aldı.

Hayvanseverlerin de büyük tepkisini çeken olayda, görüntüleri izleyen Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı mobil park polisleri, olaya karışan kişileri yakalamak için çalışma başlattı. Sosyal medya hesaplarını takibe alan polis, kısa sürede olayla ilişkili 3 kişiyi gözaltına aldı.

Yaşları 18’in altında

Yaşları 18’den küçük olan, vahşet anlarını kaydeden, köpeği dolaştıran ve köpeğin sahibi olmak üzere toplam 3 kişi, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye getirildi. Sağlık kontrolü çıkışında şüpheliler, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

Sağlık kontrollerinin ardından köpek sahibi F.U, sosyal medya için çekim yapan M.A ile görüntülerde yer alan F.D., Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’ne gönderildi.

İdari para cezası kesildi

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’nde gözaltı işlemleri tamamlanan şüpheliler daha sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilere savcılık tarafından kişi başı 500 lira adli para cezası kesilirken emniyet tarafından ise kabahatler kanununa göre kişi başı 270 lira idari para cezası uygulandı.

Köpekler ise Maltepe Hayvan Barınağı’na götürüldü.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER