A3 Haber

Sağlık Bakanlığı 17 bin 689 sözleşmeli personel alacak

Sağlık Bakanlığı 17 bin 689 sözleşmeli personel alacak

Sağlık Bakanlığı 17 bin 689 sözleşmeli personel alacak
Kasım 29
21:42 2019

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli için alım sürecini hemen başlatıyoruz” diyerek bekleyenlere müjdeyi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önceden duyurduğu sağlık personeli alımı için resmi açıklama yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdası Cumhurbaşkanlığımız tarafından onaylandı. Bu pozisyonlar için alım sürecini hemen başlatıyoruz” dedi.

Alımlar ÖSYM tarafından aralık ve şubatta yapılacak

Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanması müteakibinde alımların aralık ve şubat aylarında iki dönem olarak yapılacağı duyuruldu.

Koca, “7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağız” duyurusunu yaptı.

Konuyla ilgili duyurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM’nin internet sitelerinden takip edilebilir. (ANKA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER