A3 Haber

‘Salda Gölü’ne millet bahçesi’ ihalesinin iptali talebini mahkeme reddetti

‘Salda Gölü’ne millet bahçesi’ ihalesinin iptali talebini mahkeme reddetti

‘Salda Gölü’ne millet bahçesi’ ihalesinin iptali talebini mahkeme reddetti
Kasım 29
12:15 2019

Ankara 16’ncı İdare Mahkemesi, Salda Gölü’nde yapılması planlanan “millet bahçesi ile ilgili yapılan ihalenin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açılan davayı reddetti. Beş Yeşilova sakini adına davayı açan avukatlar, kararın Danıştay’da temyiz edileceğini söyledi.

Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan ve beyaz kumu dolayısıyla ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak tanımlanan Salda Gölü’nde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının “Millet Bahçesi ve Millet Bahçesi’ne ait Sosyal Donatıları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi” ihalesi hakkında Aysel Alp, Meral Türkoğlu, Osman Altınışık, Özdemir Korkmaz ve Gazi Osman Şakar tarafından yürütmenin durdurulması ve iptali talebiyle Isparta İdare Mahkemesinde dava açıldı.

Isparta İdare Mahkemesi, yetkisizlik kararıyla dava dosyasını, Ankara 16’ncı İdare Mahkemesine gönderdi.

Ankara 16’ncı İdare Mahkemesi, 25 Kasım günü ihalenin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açılan davanın oybirliğiyle reddine karar verdi.

Kararda, “millet bahçesi” düzenlemesine yönelik işlemlerin uygulamaya konulması amacıyla gerçekleştirilen ihale işlemi ve ihale onayında mevzuata aykırılık bulunmadığı sonucuna varıldığı belirtildi. Davacıların, ihale süreci dışında kalan proje ve ÇED kararına yönelik iddialarının ise bu davada incelenebilme olanağı bulunmadığı kaydedildi.

Beş Yeşilova sakini adına davayı açan avukatlar, kararı Danıştay’da temyiz edecek.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER