A3 Haber

Düzce’nin en büyük fabrikası yandı

Düzce’nin en büyük fabrikası yandı

Düzce’nin en büyük fabrikası yandı
Aralık 02
09:54 2019

Düzce Beyköy Beldesi 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan otomobil yan sanayi ürünleri üretimi yapan Teknorot isimli fabrikada yangın çıktı. Bünyesinde 300 kişinin çalıştığı fabrika, Düzce’nin en büyük fabrikası olarak biliniyor. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Düzce Beyköy’de bulunan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Teknorot isimli fabrikanın boyahane kısmında bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı.

Alevler kısa sürede tüm binayı sardı. Fabrikanın boyahane kısmında başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle üretilen malzemeleri paketlemek için kullanılan karton kutu deposuna sıçramasının ardından daha da büyüdü. Karton kutu deposundan sıçrayan alevler yine boyaların bulunduğu kısmı da etkisi altına alınca zaman zaman boya kutularında patlamalar meydana geldi.

Çevre illerden destek istendi

Alevlerin tüm fabrikayı sarmasıyla Bolu, Sakarya, Zonguldak ve Kocaeli’nden de itfaiye desteği istendi. Olay yerine Bolu ve Sakarya itfaiye müdürlüklerine bağlı ekipler gelerek yangına müdahale etmeye başladı.

Bünyesinde 300 kişinin çalıştığı fabrika, Düzce’nin en büyük fabrikası olarak biliniyor. Hafta sonu tatilinde olan ve çalıştıkları fabrikanın yandığını duyan işçiler fabrika önüne gelerek yangını izledi. Yanan fabrika etrafında bulunan fabrikalardan da yangına müdahale için takviye yangın hortumları çekilerek yardım edildi. İtfaiye ekiplerinin uzun çalışması sonrası kontrol altına alınan yangın söndürüldü.

Yangının çıkış nedeni hakkında araştırma yapılırken, işçilerin ise hafta sonu tatilinde olduğu öğrenildi. Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada ise fabrikada yangınında herhangi bir yaralanma olmadığı açıklandı. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER