A3 Haber

Elon Musk ‘pedofili’ davasında kişisel servetini açıkladı

Elon Musk ‘pedofili’ davasında kişisel servetini açıkladı

Elon Musk ‘pedofili’ davasında kişisel servetini açıkladı
Aralık 05
18:04 2019

Tayland’da mahsur kalan çocuk futbol takımının kurtarılması çabaları sırasında tartışma yaşadığı İngiliz dalgıç hakkında ‘Pedo Adam’ diye tweetlediği için yargılanan ABD’li teknoloji devi, “Ettiği hakaretin Tesla hisselerini etkileyip etkilemediği’ sorusu üzerine servetiyle ilgili açıklama yaptı.

SpaceX, Tesla ve Boring Company gibi teknoloji devlerinin ABD’li sahibi Elon Musk, geçen yıl Tayland’da mağarada mahsur kalan çocukların kurtarılmasına yardım eden İngiliz dalgıç Vernon Unsworth’e mini denizaltı verme teklifini sert dille reddetmesi üzerine ‘pedofili’ manasında ‘PedoAdam’ dediği için yargılanıyor.

Hakaret mi değil mi?: Hisse senedi testi

ABD’nin Los Angeles kentinde açılan davanın ilk gününde ‘kızgınlıktan öylesine yazdığı doğaçlama’ tweet için “özür ve pişmanlık” açıklayan, tweetin ciddiye alınacağını asla düşünmediğini ve hiçbir zaman Unsworth’ün pedofil olduğuna inanmadığını belirten Elon Musk, ikinci günde iddia makamının “Ettiği hakaretin Tesla hisselerini etkileyip etkilemediği” sorusuyla karşılaştı.

“20 milyar dolar ama nakit değil”

Bu vesileyle kişisel servetiyle ilgili açıklamalar yapan dünyaca ünlü ABD’li teknoloji girişimcisi, servetinin 20 milyar dolara tekabül ettiğini, ama ama bunun büyük bölümünün kolayca paraya çevrilemeyen likit olmayan varlıklara yatırılmış olduğunu anlattı. Musk “İnsanlar bol bol nakit param olduğunu sanıyor, ama aslında yok. SpaceX ve Tesla’da hisselerim ve buna karşılık borçlarım var” dedi.

“Güney Afrika’da biz böyle söveriz”

ABD’li milyarder, “Pedo Adam” sözünün kendisinin yetişip büyüdüğü Güney Afrika’da yaygın bir sövgü olduğunu anlatarak şunları söyledi:

“Bu ‘anasını beceren’ sözünün gerçekten birinin annesiyle seks yaptığı anlamına gelmemesi örneğindeki gibi bir hakarettir.Annemin de dediği gibi, biri sana hakaret derse, kafaya takma, geç gitsin.”

“Zanlı” da demişti

İlk duruşmada da Unsworth’ün gerçekten pedofil olduğunu kast etmediğini savunan Musk, diğer yandan zanlı manasına gelen İngilizce ‘suspect’ kelimesinin kısaltması ‘sus’ tabirini kullanarak “Tayland’da yaşayan Britanyalı sus” tweetini de atmıştı.

“Damgalandım, lekelendim”

Unsworth ise ilk duruşmada sesi titreyerek, ünlü iş adamı tarafından hakkında atılan ‘Pedo Adam’ tweetiyle kendisini ‘damgalanmış’ hissettiğini, sosyal medya paylaşımları yüzünden ‘aşağılanmış, utanç verici duruma düşmüş, kirlenmiş’ hissine kapıldığını anlattı.
İngiliz dalgıç “Daha ilk günden af kararı kapsamında olmayan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış durumuna düştüm. Bunun hakkında konuşmak beni yaralıyor” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER