A3 Haber

‘TRT’nin kayıp silahları Fethullah Gülen cemaatinde mi?’

‘TRT’nin kayıp silahları Fethullah Gülen cemaatinde mi?’

‘TRT’nin kayıp silahları Fethullah Gülen cemaatinde mi?’
Aralık 09
12:40 2019

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, üzerinden sekiz ay geçmesine rağmen bulunamayan TRT’ye ait on adet silahın Fetullah Gülen cemaati üyelerine verilmiş olabileceğinin iddia edildiğini söyledi.

A3 Haber Merkezi- TRT’ye ait on silahın sekiz aydır bulunamadığını hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, silahlarla ilgili TRT yönetiminden hala bir açıklama gelmediğini belirtti.

Sertel, şöyle konuştu: “TRT İzmir Bölge Müdürlüğünün zimmetinde olan 10 adet silah, ruhsatlarıyla birlikte Mayıs ayından bu yana ortada yok. Kaybolan silahlarla ilgili devam eden bir soruşturma da yok. Konuyu gündeme getirdim, bunun üzerine iki kişi açığa alındı. Altı kişiye de disiplin cezası uygulandı. Bir süre sonra açığa alınan güvenlik sorumlusu yeniden aynı görevine iade edildi. Meclis’te ve KİT Komisyonu’nda ısrarla dile getirmeme rağmen TRT yönetimi açıklama yapmıyor. Bana gelen son bilgilere göre kaybolan bu 10 silahın FETÖ’cülere verilmiş olabileceği iddia edildi. TRT yönetimi çıksın, açıklasın. Silahların neden bulunamadığını, sorumluların neden gerekli cezaları almadığını kamuoyuyla paylaşsın. Bu vahim olayda kimlerin korunduğu ortaya çıkmalı. Kurumun 10 silahı kim ya da kimlere peşkeş çekildi? Çalınıp, satıldı mı? El altından FETÖ’cülere mi verildi? TRT yönetimi açıklama yapmazsa bu iddiaların altında kalmaya mahkumdur.

Daha önce TRT’nin altı çalışanına Fetullah Gülen cemaati propagandısı yapmak suçlamasıyla dava açılmıştı.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER