A3 Haber

‘Hulusi Akar, Balyoz ve Ergenekon mağdurlarına husumetini itiraf etti’

‘Hulusi Akar, Balyoz ve Ergenekon mağdurlarına husumetini itiraf etti’
Aralık 13
09:00 2019

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, geçen yıl TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığının bütçesi görüşülürken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a Balyoz ve Ergenekon mağdurlarına sahip çıkmadığı eleştirisini anımsatarak, “Akar, bu bir yıllık süre içinde Erdoğan’ın talimatıyla açtığı davada, Balyoz mağdurlarını tanık olarak dinletme talebimizi avukatları aracılığıyla reddederek söylediklerimizi doğruladı” dedi.

Özgür Özel, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı suçladı.

Özel, “Akar’ın Genelkurmay Başkanlığı sırasında Ergenekon, Balyoz ve askeri casusluk mağduru silah arkadaşlarını yalnız bıraktığını söylediğimizde, kendisi bunun doğru olmadığını iddia etmiş, ardından da partisinin Genel Başkanı’nın talimatıyla şahsıma 500 bin TL’lik tazminat davası açmıştı” diye konuştu.

Söz konusu davanın iki duruşmasının görüldüğünü kaydeden Özel, davalarda 221 Balyoz ve Ergenekon mağduru subayın başvurarak tanıklık yapmak istediğini ancak Akar’ın avukatlarının bu talebi reddettiğini kaydetti.

Özel şunları söyledi: “Tanık listemizdekiler mahkemede dinlenmiş olsaydı, Akar’ın Balyoz davası sırasında ‘FETÖ’ tarafından hedef alınan askeri personele sahip çıkmadığı, görevini yerine getirmediği ve onları yalnız bıraktığını söyleyeceklerdi.” (ANKA)