A3 Haber

İYİ Partili belediye başkanı istifa edip AKP’ye geçti

İYİ Partili belediye başkanı istifa edip AKP’ye geçti

İYİ Partili belediye başkanı istifa edip AKP’ye geçti
Aralık 16
14:23 2019

Kayseri’de İncesu Belediye Başkanı İYİ Partili Mustafa İlmek ve 5 ilçe belediye meclis üyesi, partilerinden istifa ederek, AKP’ye geçti.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, beraberinde belediye meclis üyeleri Yaşar Orçan, Ertaş Çopur, Fatih Kızılışık, Mehmet Salmaz ve Cengiz Değirmenci ile birlikte AKP il Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve AKP İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıda İlmek, partisinden istifa ettiğini açıkladı ve şunları kaydetti:

Bugün itibariyle siyasi hayatımı AK Parti’de sürdürme kararı aldım. Ben bu kararı alırken tek başıma karar almadım. Birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarımla istişare ettim. Ben ve meclis üyelerimiz Yaşar Orçan, Ertaş Çopur, Fatih Kızılışık, Mehmet Salmaz ve Cengiz Değirmenci ile AK Parti’ye katıldık. Biz bizimle beraber yol yürümüş herkesle istişarede bulunduk. Ben İncesu sevdası ile yola çıktım. Amacım hizmet etmektir.”

“Bu geçişin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum”

AKP  İl Başkanı Şaban Çopuroğlu da, “Bazen Mustafa İlmek başkan bizi programlarına davet etti, bazen de biz partimizin programlarına kendisini davet ettik. Hiçbir hesap gütmeden ayrıştırmadan ne o bizi, ne de biz onu ötekileştirdik. Birlik ve beraberlik ile bugüne geldik. Bir yanımız hep eksikti. Bu eksikliği de genel merkezimizle ve yöneticilerimizle görüştük ve giderdik. Sayın Mustafa İlmek’le beraber yürüme kanaati bizde de kendisinde de oluştu. Yeni parti kurma çalışmalarının olduğu bu dönemde bu geçişin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER