A3 Haber

Davutoğlu: O günlerde anlatacak tek bir televizyon kanalı bulamadık

Davutoğlu: O günlerde anlatacak tek bir televizyon kanalı bulamadık

Davutoğlu: O günlerde anlatacak tek bir televizyon kanalı bulamadık
Aralık 19
00:02 2019

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da katıldığı bir toplantıda açıklamalarda bulundu.

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Kurucu Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bu akşam düzenlenen Taksim Toplantıları “Gelecek Vizyonu” konuşmasında Başkanlık referandumu olarak bilinen 2017 Referandumuna muhalefet ettiğini, eleştirilerini kamuoyuna açıklamak istediğini ancak o dönem bunu anlatacak televizyon kanalı bulamadığını belirtti

Anayasal sistemin yenilenmesi gerektiğini belirten Ahmet Davutoğlu şöyle konuştu

“2017 referandumuna haklı olarak eleştirenler var ‘madem o zaman karşıydınız neden bunu açıklamadınız’ diye. O zaman bu itirazların hepsini Sayın Cumhurbaşkanına o zaman Sayın Başbakana yazılı olarak da sözlü olarak da verdim. O günlerde bunu da ilk defa burada söylüyorum; o günlerde bizi televizyona çıkarıp da bu konuları paylaşacak tek bir televizyon programı çıkmadı.”

Davutoğlu, konuşmasında 2017’de yapılan cumhurbaşkanlığı referandumuna ilişkin olarak, “Anayasal sistemimiz baştan aşağıya yenilenmek zorunda. 2017 referandumunu haklı olarak eleştirenler var ‘madem o kadar itiraz ediyordunuz bu itirazların hepsini sayın Cumhurbaşkanına neden söylemediniz. O zaman sayın Başbakana yazılı olarak da verdim, sözlü olarak da verdim. Meclis’te de söyledim. Kamuoyuyla paylaşmak istedim o günlerde, bunu da ilk defa burada söylüyorum; o günlerde bizi televizyona çıkarıp da bu konuları paylaşacak tek bir televizyon programı çıkmadı” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER