A3 Haber

Bakan Selçuk’tan ‘Doğa Koleji’ açıklaması: MEB’in böyle bir görevi yok

Bakan Selçuk’tan ‘Doğa Koleji’ açıklaması: MEB’in böyle bir görevi yok

Bakan Selçuk’tan ‘Doğa Koleji’ açıklaması: MEB’in böyle bir görevi yok
Aralık 20
23:42 2019

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Doğa Koleji ile ilgili TV programında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Eğer beklemeyi göze aldıysak öğretmenim zarar görmesin diye, bu süreçte acaba çözüm üretilebilir mi diye bekledik. Şu anda çok güçlü bir çözüm var. Velilerimiz de kısmen rahatladı. Bu süreç de devam ediyor. Çok kısa bir süre içinde de bunun çözümü ortaya çıkar.” dedi.

İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Doğa Koleji açıklaması:

“Veli temsilcilerimizle de konuştum. Bu okullar özel okullar, bizim okullarımız. Buradakiler de benim öğretmenim. Bizden muvafakat alarak öğretmenlik yapıyorlar. Bizim muhataplarımız. Bizim çocuklarımızın öğretmenleri.

MEB’in yetkisi görevi nedir? Göreve davet ediyorsunuz ya… Ben de göreve geldim. Görevim belirli kuralların 3 kez ihlali durumunda kurumun kapatılması söz konusu, yani öğretiminin sonlandırılması. Biz eğitimciyiz, öncelikle bir yeri kapatmayı öncelikli olarak almayız.

Diyelim ki ben 3 ay önce bu kurumları bakanlık olarak kapattım. Burada 4000’den fazla öğretmen, 2000’den fazla idari personel var. Peki bu öğretmenlerimize yazık değil mi? Bunu kapatmak kolay, iki satırlık yazı.

Öğrenci ile ilgili her türlü hazırlığım var ya ondan rahatım. Tüm özel sektörleri davet ettik. Dedik ki en kolay, en basit şartlarda benim bu okuldaki öğrencilerimi nereye, nasıl, hangi şartlarla yerleştiririz? Tüm bunları oturduk konuştuk ve çok net cevaplar aldık. Dediler ki ‘Biz şu şartlarda bunu yapabiliriz. Bu ülkenin bir problemi. Özel öğretim sektörünün yara almasını istemeyiz. Destek veririz.’ dediler.”

“MEB’in böyle bir görevi yok”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencinin eğitim hakkını savunmak zorunda olduğu dile getiren Selçuk, “Denilse ki ‘yarın sabah tüm öğrenciler resmi okullara yerleşsin’. Biz buna hazırız zaten, her türlü tedbirimizi aldık. ‘MEB burayı satın alsın’ gibi bir derdimiz yok. MEB’in böyle bir görevi yok. Eğer beklenilmesinin sebebi öğretmenim zarar görmesin diye, bu süreçte acaba çözüm üretilebilir mi diye bekledik. Şu anda çok güçlü bir çözüm var. Velilerimiz de kısmen rahatladı. Bu süreç de devam ediyor. Çok kısa bir süre içinde de bunun çözümü ortaya çıkar” açıklamalarında bulundu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER