A3 Haber

Mansur Yavaş’tan canlı yayında suç duyurusu!

Mansur Yavaş’tan canlı yayında suç duyurusu!

Mansur Yavaş’tan canlı yayında suç duyurusu!
Aralık 20
22:03 2019

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı TV programında Ankara Ticaret Odası eski Başkanı Sinan Aygün hakkında Cumhuriyet savcılarına seslenerek suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldığı TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Eski ATO başkanı Sinan Aygün hakkında açıklamalarda bulunan Yavaş, “Ankara’da son 10 yıl içinde imar rantı var. İmar değişikliğiyle birlikte 30 milyon lira birilerinin cebine gitti ve bu kişiler hep aynı” dedi.

“Son 10 yıl içinde imar rantı var”

Eski ATO Başkanı Sinan Aygün’ün suç duyurusuyla ilgili konuşan Yavaş, “Ankara’da son 10 yıl içinde imar rantı var. Hep de aynı kişiler yapıyor bu işi. İmar değişikliğinde 30 milyar lira birilerinin cebine gitti. Ben bunu Meclis’te de gündeme getirdim. 80 dosya var, okul yapılması karşılığında hukuksuz olarak verilen” dedi.

Aygün hakkında suç duyurusunda da bulunan Yavaş, “Yalçın Akdoğan, FETÖ’cülerin arsa ve mülkleri satıp yurt dışına kaçtığını söylüyor ve bu hisseleri kimsenin almamasını istiyor ancak Sinan Aygün gidip bu arsalardan satın alıyor. Ben buradan cumhuriyet savcılarına suç duyurusunda bulunuyorum bu konuda” şeklinde konuştu.

Sinan Aygün’den gelen mesajları da gösteren Yavaş, “Sinan Aygün benimle sürekli görüşmek istedi ama ben reddettim” dedi. Yavaş, göreve geldiği günden beri Meclis’te kimseye rant sağlanmadığını söyledi ve imar baronlarına geçit vermeyeceklerini belirtti.

“Parsel parsel satanlardan hesap soracağım”

Yavaş, “Seçim öncesi halk bunlara gereken dersi verdi ama akıllanmadılar. Yeni bir kumpasın peşindeler. Parsel parsel Ankara’yı satanların hepsinden hesap soracağım” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER