A3 Haber

İflasını isteyen Yörsan’a kayyum atandı

İflasını isteyen Yörsan’a kayyum atandı

İflasını isteyen Yörsan’a kayyum atandı
Aralık 20
22:12 2019

Geçen yıl konkordato başvurusu yapan ve iflasını isteyen Yörsan Gıda’ya iflas erteleme kararı verilirken şirkete kayyum atandı.

Balıkesir Karesi ve Altıeylül Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, Yörsan’a kayyum olarak atandı. Şirket geçen yıl konkordato başvurusunda bulunmuş, aralık ayında da mahkemeden iflasını istemişti. Mahkeme iflas erteleme kararı vererek Yörsan’a kayyum atadı.

Karesi ve Altıeylül ilçeleri Süt Üreticileri Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Yörsan firmasının Ekim 2018 yılında şirketin mali yapısında olumsuz etkilenme olması dolayısıyla konkordato ilan etmesinin ardından başlayan süreçte üretim devam etmesine karşın Aralık ayı içinde mahkemeden iflas istemesi üreticilerin, süt tedarikçisi firmaların ve işçilerin alacaklarını alamayarak mağduriyet yaşayacak olması Süt Üretici Birliklerini harekete geçirmiş ve sürece somut olarak müdahil olunmuştur” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Balıkesir Süt Üreticileri Birlik Başkanımız Sayın Cihat Şimşek, iflas sürecinin her kesimi zor durumda bırakacağını göz önüne alarak mahkemeye sunduğu raporlar neticesinde iflas verilmesi süreci erteleme kararının alınmasında etkili olmuştur. Üretici temsilcisi birliklerinin talebi doğrultusunda mahkeme başkanı tarafından kayyum olarak atanmıştır.”

Birlik Başkanı Cihat Şimşek de yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Üreticilerimizin yüksek miktarda alacakları bulunuyor. Üreticilerimizin ve süt tedarikinde bulunan şahısların mağdur olmaması için buradayız. Biz işin içinden gelen sütü bilen insanlarız. Mahkeme heyetine hukukçularımız tarafından sunduğumuz dilekçede şunlar yer alıyor. Yörsan fabrikasının faaliyete geçmesi için gereken hammaddeyi karşılayabiliriz. Fakat yürütülen mali sürecin şeffaf bir yönetim anlayışı ile bu işin paydaşları olan her kesimin sürece dahil edilmesi gerekir” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER