A3 Haber

Erdoğan’ın Volkswagen’e jesti havada kaldı

Erdoğan’ın Volkswagen’e jesti havada kaldı

Erdoğan’ın Volkswagen’e jesti havada kaldı
Aralık 21
11:55 2019

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Manisa’da yeni fabrika kuracağını açıklayan Volkswagen’e jest yaparak, parti genel merkezindeki makam araçlarının Volkswagen Passat’a çevrilmesi talimatı verdiği ancak Volkswagen yatırımı erteleyince, Erdoğan’ın erken jestinin havada kaldığı ortaya çıktı.

Hürriyet’te yayımlanan Ankara Fısıltıları başlıklı kulis haberinde, Erdoğan’ın Volkswagen firmasına yaptığı jestin havada kaldığı vurgulandı.

Türkiye’de yatırımlarını arttırması ve Manisa’da fabrika kurması beklenen Volkswagen ile süren inişli çıkışlı ilişki tartışıladursun, herkes AKP’nin Volkswagen’e yaptığı erken jesti konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kurmaylarıyla yaptığı bir sohbette Volkswagen’e jest olarak, AKP Genel Merkezi’nde kullanılan makam araçlarının Volkswagen Passat modeline çevrilmesi talimatını verdi.

AKP geçtiğimiz ay, 20 tane Passat otomobil alımı yaptı. Genel başkan yardımcılarının Audi 8 olan araçlarının Passat ile değiştirilmesine karar verildi.

Cumhurbaşkanlığı muhabiri Gizem Karakış’ın aktardığına göre, ayrıca kamuda yenilenmesine karar verilen araçların Passat’la değiştirilmesi istendi. Bakanlıklar da makam araçlarını birer ikişer Passat’a çevirmeye başladı.

Tüm bu kararlar alınırken, beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Barış Pınarı operasyonu ve Suriye’deki gelişmelerden sonra Volkswagen yatırım tercihini erteledi. AKP’nin jesti, uluslararası politikaya takıldı.

Şimdi AKP’li siyasetçiler Passat’lara binmek için havanın değişmesini bekliyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER