A3 Haber

Çapraz bağları kopan Yusuf Yazıcı’ya, Trabzon’dan geçmiş olsun mesajı

Çapraz bağları kopan Yusuf Yazıcı’ya, Trabzon’dan geçmiş olsun mesajı

Çapraz bağları kopan Yusuf Yazıcı’ya, Trabzon’dan geçmiş olsun mesajı
Aralık 23
16:20 2019

Fransa Ligue 1’de geçen cumartesi Monaco ile Lille arasında oynanan maçta sakatlanan milli futbolcu Yusuf Yazıcı’nın çapraz bağlarının koptuğu belirlendi. Trabzonspor Kulübü, altyapısından yetişen ve sezon başı Fransa’nın Lille kulübüne transfer olan Yusuf Yazıcı’nın yaşadığı sakatlık nedeniyle geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Fransa Ligue 1’de geçen cumartesi Monaco ile Lille arasında oynanan maçta sakatlanan milli futbolcu Yusuf Yazıcı’nın çapraz bağlarının koptuğu belirlendi. 22 yaşındaki oyuncunun, A Milli Futbol Takımı Doktoru Ufuk Şentürk tarafından hafta içi ameliyat edilmesi bekleniyor. Lille doktorlarının da Yusuf Yazıcı’nın raporlarını inceledikten sonra ameliyat ve tedavi süreci ile ilgili planlama yapacağı belirtildi.

Yusuf Yazıcı için bordo-mavili kulübe ait sosyal medya hesabından geçmiş olsun mesajı yayınlandı. ‘Geçmiş olsun Yusuf Yazıcı’ başlığı ile yapılan paylaşımda, “’Şuan uzun bir yolun başındayım. Bu yol zorlu bir yol’ demiştin iki sene önce kulüp dergimize verdiğin röportajda. Ve eklemiştin: ‘Çalışmayı çok seven bir yapım var ve artan bir tempoyla çalışmaya devam ediyorum.’ Futbol yolculuğun uzun, yorucu ve dikenli. Ama sende bu çalışma azmi ve mücadele ruhu olduğu müddetçe her zorluğun üstesinden geleceğine bizler eminiz! Acil şifalar diliyoruz, dualarımız seninle” denildi.

Trabzonspor’a bir milyon avro daha kazandırdı

Öte yandan Yusuf Yazıcı, Lig 1’in 19’uncu haftasında sakatlık yaşadığı Monaco karşılaşmasıyla birlikte Lille forması ile 25’inci maçına çıktı. Lille’e 16.5 milyon Euro karşılığında transfer olan Yusuf’un Monaco karşılaşmasıyla birlikte transferinde sözleşmede yer alan “25 maç oynaması halinde, Losc Lille Kulübü, Trabzonspor’a 1 milyon Euro daha ödeyecektir” maddesi de devreye girdi ve altyapısından yetiştiği bordo-mavililere 1 milyon Euro daha kazandırdı. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER