A3 Haber

Doğa Koleji öğretmenleri: Oyalamayı bırakın, ücretlerimizi ödeyin

Doğa Koleji öğretmenleri: Oyalamayı bırakın, ücretlerimizi ödeyin

Doğa Koleji öğretmenleri: Oyalamayı bırakın, ücretlerimizi ödeyin
Aralık 25
17:46 2019

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi yaşanan krize dair “Oyalamayı Bırakın, Ücretlerimizi Ödeyin” başlıklı bir açıklama yaptı.

Doğa Koleji’nin İTÜ Vakfı’na devredildiği yönündeki iddianın ardından, öğretmenler hâlâ resmi bir açıklamanın yapılmasını ve ücret ödemeleriyle ilgili sürecin netleşmesini bekliyor.

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi konuya dair “Oyalamayı Bırakın; Ücretlerimizi Ödeyin” başlıklı bir açıklama yaptı.

“Yönetim bizi oyalama çabası içinde“

Açıklamada, İTÜ ile gerçekleşen satış sürecine değinilirken, “İTÜ vakfı ile baslayan devir işlemleri günler geçmesine rağmen tamamlanmadı, bizlere tatmin edici bir açıklama dahi yapılmadı. Bugün, başladığımız yerdeyiz; sorunlarımız çözülmüş değil, aylardır olduğu gibi yönetim bizi oyalama çabası içinde” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde;

”Geçtiğimiz hafta, ücretlerimizin ödenmesi ve öğrencilerimizin eğitim hakkının korunması talepleriyle gerçeklestirdigimiz üç günlük boykot ses getirmiş, bakanlık sorunun çözümü için adım atmak zorunda kalmıştı. Bakan Ziya Selçuk, öğretmen ve öğrencilerin mağduriyetlerini gidereceklerini açıklamış, resmi kanallardan İTÜ ile satış görüşmeleri yapıldığı açıklanmıştı.

İTÜ vakfı ile baslayan devir işlemleri günler geçmesine rağmen tamamlanmadı, bizlere tatmin edici bir açıklama dahi yapılmadı. Bugün, başladığımız yerdeyiz; sorunlarımız çözülmüş değil, aylardır olduğu gibi yönetim bizi oyalama çabası içinde.

Boykotumuzu bitirirken, “Haklarımızın takipçisi olacağız. Okulun başına hangi patron geçerse geçsin, kendi haklarımız ve öğrencilerimizin eğitim hakkını korumak için birlikte davranmayı sürdürmemiz gerektiğini biliyoruz” demiştik. Öğretmenleri oyalarak, görmezden gelerek susturabileceklerini; dahası mücadeleyi unutturabileceklerini sanıyorlar.

Bu tablo, öğretmenlerin örgütlü hareket etmelerinin önemini ve aciliyetini bir kez daha ortaya koymuştur. Tüm öğretmen arkadaşlarımızı Doğa Koleji Öğretmen Komitesi’ni büyütmeye davet ediyoruz.

Her kampüste bir öğretmen komitesi kurulsun; önümüzdeki süreçte nelerle karşılaşacağımızı ve haklarımızı nasıl alabileceğimizi konuşalım, tartışalım, daha güçlü bir şekilde sahneye çıkalım.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER