A3 Haber

Perde ve güpür üreticisi Brillant konkordato ilan etti

Perde ve güpür üreticisi Brillant konkordato ilan etti

Perde ve güpür üreticisi Brillant konkordato ilan etti
Aralık 25
15:27 2019

Tanınmış perde ve güpür markalarından Brillant’ın üreticisi Baydemirler Tekstil, markayı üç aylık süreyle korumaya alarak vade konkordatosu talep etti.

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük perde ve güpür üreticilerinden Brillant için vade konkordatosu talep edildi. Mahkeme, yurtiçi ve yurtdışında binlerce satış noktasında ürünleri satılan markayı üç aylık süre ile korumaya aldı.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, ünlü tekstil markası Brillant’ın bağlı bulunduğu Baydemirler Tekstil San. ve Tic. Aş ve Eymes Tekstil San. Tic. Aş için geçen hafta açılan davada, nakit sıkışıklığı nedeniyle ödemelerin zamanında yapılamadığı belirtildi.

Dava dilekçesinde, ekonomide yaşanan darboğazın, şirketlerin de mali dengesini olumsuz etkilediği kaydedildi. Dava dilekçesinde, “Tüm borçlar 48 ay içinde ödenebilir” denildi.

Konkordato komiseri atandı

Dava dosyasına bakan Bakırköy 1’nci Asliye Ticaret Mahkemesi, her iki şirkete de üç aylık geçici mühlet verdi. Bu süre içinde, şirketlere yönelik herhangi bir haciz yapılamayacak.

Mahkeme, şirket faaliyetlerinin denetimi için geçici konkordato komiseri atadı.

Borcu 330 milyon

Dava dosyasında yer alan bilgilere göre Baydemirler Tekstil’in 330 milyon, Eymes Tekstil’in ise 277 milyon TL borcu bulunuyor. Baydemirler Tekstil’de 760, Eymes’de ise 394 kişi çalışıyor.

 

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER