A3 Haber

Yine Süleymancılar tarikatı, yine çocuğa cinsel saldırı!

Yine Süleymancılar tarikatı, yine çocuğa cinsel saldırı!

Yine Süleymancılar tarikatı, yine çocuğa cinsel saldırı!
Aralık 26
17:56 2019

Denizli Çivril’de, Süleymancılar tarikatına ait olduğu iddia edilen Kervansaray Erkek Öğrenci Yurdu’nda 12 yaşındaki ortaokul öğrencisi M.S.’nin sınıfının penceresinden attığı nottan, eğitmen Emre T. tarafından cinsel saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Emre T., gözaltına alınırken, olayları gizlediği iddia edilen yurt müdürü Murat Ç. hakkında da soruşturma başlatıldı.

A3 Haber Merkezi- Denizli’nin Çivril ilçesinde Süleymancılar tarikatına ait olduğu iddia edilen Kervansaray Erkek Öğrenci Yurdu’nda yatılı kalan ortaokul yedinci sınıf öğrencisi 12 yaşındaki M.S., 24 Aralık’ta, eğitmenin cinsel saldırısına uğradığını, intihar etmeyi düşündüğünü belirten bir not yazıp, sınıfının penceresinden attı. Notu diğer öğrenciler bulup, okul yönetimine ulaştırdı. Okul yönetimi de savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık konuyla ilgili, soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, Çocuk İzlem Merkezi’nde (ÇİM) Cumhuriyet Savcısı, psikolog ve avukat eşliğinde M.S.’nin ifadesine başvuruldu.

Çocuğa şiddet, cinsel saldırı, göz yumma

M.S. ifadesinde ilk olarak kendi ailesinden bahsetti. Annesiyle babasının ayrıldığını, babasının üvey annesiyle Denizli’de yaşadığını belirten M.S., evde bir olay yaşandığında babasının kendisini dövdüğünü söyledi. Ardından ifadesinde kaldığı yurtta başından geçen cinsel saldırıyı anlatan M.S., “İlk cinsel saldırı, haziran ayında yaşandı. Yurtta eğitmen olan Emre T., bodrum kattaki personel odasında bana cinsel saldırıda bulundu. Emre T.’nin cinsel saldırısı revirde, çatı katında ve yatakhanede de devam etti. Bu yaşananları kimseye anlatmamam konusunda beni uyardı. Ancak, yurt müdürü Murat Ç.’ye yaşadıklarımı anlattım. Emre T., yurttan gönderildi. Pencereden attığım notumda başımdan geçenleri anlattım. ‘Kendimi ağaca asmak istiyorum, ölmek istiyorum’ diye yazdım. Emre T., her zaman bana şiddet uyguluyordu, bana terlik atıyordu” diyerek yaşadıklarını aktardı.

Eğitmen gözaltına alındı

M.S., Denizli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Soruşturma kapsamında Emre T., polis tarafından gözaltına alındı. Olayları gizlediği iddia edilen yurt müdürü Murat Ç. hakkında da soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Süleymancılar tarikatının yurdunda daha önce de yaşanmıştı

2018 yılında da İzmir Dikili’de Süleymancılar tarikatında yurdunda yedi erkek öğrenciye cinsel saldırıda bulunulduğu tespit edilmişti.

2016 yılında da Adana’nın Aladağ ilçesinde de yine Süleymancılar tarikatına ait öğrenci yurdunda çıkan yangında 12 öğrenci yaşamını yitirmişti.

Halen Süleymancılar tarikatının 81 ilde açtığı bini aşkın yatılı kız ve erkek Kuran kursu ile öğrenci yurdu bulunuyor. Her biri ayrı bir dernek adına açılan kursların ve yurtların masrafları; bağış ve yardımlarla karşılanıyor.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER