A3 Haber

Yerli otomobilin fiyatı ne olacak?

Yerli otomobilin fiyatı ne olacak?

Yerli otomobilin fiyatı ne olacak?
Aralık 27
09:57 2019

Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, yerli otomobilin fiyatına ilişkin bir yazı kaleme aldı. Güngör, “Sonuçta küresel rekabeti düşünürseniz, yerli oto bugün piyasaya çıksa 150-200 bin TL’den az olamaz” dedi.

Yerli otomobil, bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı tanıtım etkinliği ile yüzünü gösterecek.

Yerli otomobilin tanıtımı öncesi Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, yerli otonun fiyatını merak edenler için dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Dilek Güngör, “Yerli oto fiyatı ne olacak?” başlıklı yazısında, “Otomobili bugün görsek de satın almak için iki yıl daha bekleyeceğiz. Dolayısıyla, fiyatının da bugünden belli olması elbette mümkün değil” ifadelerini kullandı.

“Muadili araçların fiyatı 400 bin TL’nin üzerinde”

Güngör ayrıntıları şöyle aktardı:

“Yerli otomobilin bulunduğu SUV segmentinde Hyundai Tucson, Volkswagen Tiguan, Nissan Qashqai gibi araçlar var. Bunların henüz elektrikli modelleri yok. Fakat yerli otomobil üretilmeye başladığında o markalar da elektrikli araçlarını piyasaya sürecek. Şu anda bu saydığım markaların fiyatları 165 bin TL’den başlıyor, 358 bin TL’ye kadar çıkıyor. Yerli otonun özelliklerini bilmesek de BMW iX-3 ve Tesla Model X gibi araçların muadili olacağı söyleniyor. Yeni BMW iX3’ün elektrikli versiyonunun 400 bin TL’nin üzerinde olacağı belirtiliyor.

Tesla’da ise fiyat milyonu buluyor.

Sonuçta küresel rekabeti düşünürseniz, yerli oto bugün piyasaya çıksa 150-200 bin TL’den az olamaz.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER