A3 Haber

Anlaşma sağlandı: Doğa Koleji, İTÜ bünyesinde yer alacak

Anlaşma sağlandı: Doğa Koleji, İTÜ bünyesinde yer alacak

Anlaşma sağlandı: Doğa Koleji, İTÜ bünyesinde yer alacak
Aralık 30
17:46 2019

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Vakfı ile Doğa Koleji arasında 16 Aralık’tan bu yana süren görüşmelerde anlaşma sağlandı. İTÜ, Doğa Koleji’nin İTÜ bünyesine katıldığını açıkladı.

A3 Haber Merkezi- Yılan hikayesine dönen müzakerelerin sonucunda İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Doğa Koleji arasında anlaşma sağlandı. İTÜ’den yapılan açıklamada Doğa Koleji’nin İTÜ ailesi bünyesine katıldığı açıklandı.

“Şimdi çocukların geleceğini düşünme vakti”

İTÜ’den yapılan açıklama şöyle: “Türkiye’de yaşanan büyük dönüşümün bir parçası olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Doğa Koleji’ni bünyesine alma kararı vermiştir. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yönettiği süreç, Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır. Son derece nitelikli öğrenciler yetiştirmiş ve modern eğitim altyapısına sahip Doğa Koleji’ni eğitim alanında bir yatırım fırsatı olarak değerlendiren kurumumuz, kolej bünyesindeki öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarına çözüm sunmuş olmaktan da büyük mutluluk duymaktadır. Doğa Koleji, İTÜ ailesinin gücü ve deneyimiyle geleceğimizin teminatı yavrularımızın yetişmesinde her zamankinden daha fazla sorumluluk üstlenecektir. Sürecin başından beri desteklerini esirgemeyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a şükranlarımızı sunarız. Şimdi çocuklarımızın geleceklerini düşünme ve öğretmenlerimizle birlikte kaybettikleri zamanı telafi etme vaktidir. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası’nın katkılarıyla gerçekleşen borç yapılandırması ve devrin gerçekleşeceği yapı en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır. Doğa Koleji’nin üniversitemiz bünyesine katılımının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER