A3 Haber

Erdoğan’ın askeri başdanışmanı: Mehdi gelecek, ortamı hazırlıyoruz…

Erdoğan’ın askeri başdanışmanı: Mehdi gelecek, ortamı hazırlıyoruz…

Erdoğan’ın askeri başdanışmanı: Mehdi gelecek, ortamı hazırlıyoruz…
Aralık 30
11:58 2019

SADAT’ın kurucusu ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın askeri danışmanı Adnan Tanrıverdi’nin geçen hafta “Mehdi gelecek, ortamı buna göre hazırlamalıyız” açıklamaları tartışmalara neden oldu. AKP’li Mehmet Metiner, Tanrıverdi’yi eleştirerek, “Düşmanlarımıza malzeme sunuyor” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın askeri danışmanı ve SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi’nin “Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız” sözleri tartışmalara neden oldu.

ASSAM ve Üsküdar Üniversitesi işbirliğiyle “ASRİKA Ortak Savunma Sanayii Üretimi” temasıyla İstanbul’da düzenlenen 3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresine katılan Tanrıverdi, kongreye ilişkin yaptığı açıklamada, “İslam Birliği olacak mı, olacak. Nasıl olacak? Mehdi Hz. geldiği zaman. Peki Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir. Peki bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte ASSAM bunu yapıyor” dedi.

Öte yandan Tanrıverdi ve SADAT’ın Libya’ya gönderilecek askeri grupları da yönlendirecek grupta yer alacağı biliniyor.

Metiner’den tepki: Düşmanlarımıza malzeme sunuyor

Tanrıverdi’nin açıklamaları tartışmalara neden olurken, Mehdi çıkışına AKP’li Mehmet Metiner’den de tepki geldi.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Metiner, “Cumhurbaşkanımızın askeri başdanışmanı sıfatını taşıyan biri böyle konuşuyorsa oturup dizimizi dövelim! Düşmanlarımızın arayıp da bulamadığı şeyi kendi ağzından sunuyor! Şimdi o birileri kalkıp bu laflar üzerinden Cumhurbaşkanımızı hedef tahtasına oturturlarsa ne diyeceğiz” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER