A3 Haber

Kadın cinayeti: Müdür yardımcısı boşanmak isteyen eşini katletti, intihar girişiminde bulundu

Kadın cinayeti: Müdür yardımcısı boşanmak isteyen eşini katletti, intihar girişiminde bulundu

Kadın cinayeti: Müdür yardımcısı boşanmak isteyen eşini katletti, intihar girişiminde bulundu
Ocak 01
21:18 2020

Iğdır’da, imam hatip lisesinde müdür yardımcısı olan Umut A. boşanmak isteyerek evi terk eden bir çocuk annesi eşi 24 yaşındaki Ebru A.’yı silahla katletti, ardından intihar girişiminde bulundu. Yaralanan Umut A., hastanede tedaviye alındı.

Iğdır’a bağlı Kazım Karabekir Caddesi’nde akşam saatlerinde kadın cinayeti işlendi. Doğubayazıt Medine Müdafii Fahrettin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde müdür yardımcısı olan Umut A., Ağrı Doğubayazıt’tan yaklaşık üç ay önce eşini terk ederek Iğdır’da yaşamaya başlayan bir çocuk annesi 24 yaşındaki Ebru A.’yı oturduğu evde bularak silahla katletti. Umut A. kendisini de göğsünden vurarak intihar girişiminde bulundu.  Ebru A., Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi idi.

Silah sesini duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis, Ebru A.’yı banyoda, Umut A.’yı ise odada buldu. Sağlık görevlilerince yapılan kontrolde Ebru A.’nın yaşamını yitirdiği belirlendi. Yaralı Umut A. ise kaldırıldığı Iğdır Devlet Hastanesi’nde ameliyata alındı.

Boşanma davası çekişmeli geçmiş

Çiftin çocuklarının olay sırasında bakıcıda olduğu öğrenilirken, uzun süredir geçimsizlik nedeniyle aralarından tartışmaların yaşandığı ve boşanma aşamasında oldukları da belirlendi. Bir süre önce Doğubayazıt Adliyesi’nde görülen Ebru A. ve Umut A.’nın boşanma davasının çekişmeli geçtiği bildirildi.

Olayla ilgili Iğdır Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Valilik açıklamasında şöyle denildi: “İlimizde akşam üzeri yaşanan elim bir olayda E.A. hayatını kaybetmiş, kocası U.A. ise yaralı olarak Devlet Hastanesine kaldırılmıştır. İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan ilk incelemelere göre olayın Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde ikamet eden U.A. isimli şahısla, Mersin’de ikamet kaydı olduğu anlaşılan eşi E.A. arasında gerçekleştiği değerlendirilmekte olup, maktül E.A.’nın eşinden şiddet gördüğü yönünde il emniyet birimlerimize başvurusunun olmadığı tespit edilmiş, olayın ne şekilde gerçekleştiği yönünde adli tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER