A3 Haber

Akülü aracıyla yolda kalan engelli kadını, çekici ile evine bıraktı

Akülü aracıyla yolda kalan engelli kadını, çekici ile evine bıraktı

Akülü aracıyla yolda kalan engelli kadını, çekici ile evine bıraktı
Ocak 10
17:26 2020

Bolu’da Onur Çakır, aküsü bittiği için yolda kalan Melek Sögütoğlu ile engelli aracını, çekiciye yükleyerek evine bıraktı.

Bolu’nun Sağlık Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde işten çıkıp, kullandığı çekiciyle evine gitmek için yola çıkan 34 yaşındaki Onur Çakır, yolda engelli aracının aküsü biten Melek Söğütoğlu’nu gördü. Çakır, engelli aracını kadın ile birlikte çekicinin arka kısmına yükleyerek, güvenli bir şekilde bağladı. Oldukça düşük hızda yaşlı kadını yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki evine götürerek ailesine teslim eden Çakır’a Söğütoğlu ve ailesi teşekkür etti.

“Yaptığım insanlık namına bir şey”

Yaptığı davranışı insanlık namına herkesin yapabileceğini söyleyen Onur Çakır, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Akşam sanayiden çıkıp evime doğru gidiyordum. Yolun kenarında tekerlekli sandalyede bir kadın gördüm. Yanında da bir kişi ona yardım etmeye çalışıyordu. Ben de durup yardıma ihtiyaçlarının olup olmadığını sordum. Akülü arabası arızalanmış. Ben de yardım edebileceğimi söyledim. Aracıma yükledim. Evini tarif etti. Ben de evine götürdüm. Hava soğuktu. Ailesine teslim ettik. Yaptığımız insanlık namına bir şeydi. Her duyarlı vatandaşın yapacağı bir şeydi. Tabi çok yavaş şekilde ilerledim. Hem güvenlik açısından, hem de soğuktan etkilenmemesi için. Aracını güvenli şekilde bağlamıştım zaten. Birkaç arkadaşın yardımıyla düzgün bir şekilde indirip evindeki ailesine teslim ettik.” (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER