A3 Haber

Beren Saat, ödülünü yemek hakları için mücadele eden İÜ öğrencilerine adadı

Beren Saat, ödülünü yemek hakları için mücadele eden İÜ öğrencilerine adadı

Beren Saat, ödülünü yemek hakları için mücadele eden İÜ öğrencilerine adadı
Ocak 10
16:40 2020

Sanatçı Beren Saat, ‘Altınyıldız Yılın Yıldızları Ödül Töreni’nde ‘Onur Ödülü’ aldı. Beren Saat, ödülünü yemek hakları için mücadele eden İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrencilerinin verdiği onur mücadelesine adadığını söyledi.

A3 Haber Merkezi- Netflix’de yayımlanan Atiye adlı diziyle Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlenen ‘Altınyıldız Yılın Yıldızları Ödül Töreni’nde ‘Onur Ödülü’ne layık görülen Beren Saat, aldığı ödülü İstanbul Üniversitesi’nde (İÜ) yemek hakları için mücadele eden ve kazanan İÜ öğrencilerine adadı.

Törende ödülünü aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan ünlü sanatçı Beren Saat, “Onur Ödülü ile ilgili ne konuşma yapacaksın Beren?’ diye kendi kendime düşündüm. Ben bu ödülü İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin verdiği onur mücadelesine adamak istedim” dedi.

Tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Saat, “Bu ödülü, İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin verdiği ‘onur mücadelesi’ne adadım” ifadesini kullandı. İÜ öğrencileri de twitter hesaplarından Beren Saat’te teşekkür etti.

Ne olmuştu?

İÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, 2 Ocak’tan itibaren yemekhanelerde kahvaltı verilmeyeceğini duyururken, öğrencilerin üç öğün indirimli yemek hakkını tek öğüne indirmişti. İÜ’den yapılan duyuruda “Tüm yemekhanelerimizde kahvaltı hizmeti verilmeyecektir” ifadesi yer almıştı.

Öğrenciler de kararı protesto ederek eylemler düzenlemiş, dilekçeler toplamış ve forumlar düzenlemişti. Dört günlük direnişin ardından İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü verdiği karardan geri adım atarak, yemek zammı ve kahvaltının kaldırılmasına ilişkin kararını iptal ettiğini açıklamak zorunda kalmıştı.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER