A3 Haber

Mansur Yavaş’tan ‘Fethullah Gülen cemaati’ açıklaması: Elimizde en az 50 dosya var, savcılığa vereceğiz

Mansur Yavaş’tan ‘Fethullah Gülen cemaati’ açıklaması: Elimizde en az 50 dosya var, savcılığa vereceğiz

Ocak 11
13:23 2020

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Geçmişte yapılan ihalelerle ilgili ihbarlar ve usulsüzlüklerin ‘FETÖ’ bağlantıları konusunda elimizde en az 50 dosya var. Bunları savcılığa intikal ettireceğiz” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle dün akşam gazetecilere, belediyenin Mogan Gölü Tesisleri’nde bir resepsiyon veren Yavaş, bazı açıklamalar yaptı.

T24’ten Gökçer Tahincioğlu’nun haberine göre, Mansur Yavaş, “Ankara Büyükşehir Belediyesinde geçmişte yapılan ihalelerle ilgili ihbarlar ve usulsüzlüklerin ‘FETÖ’ bağlantıları konusunda elimizde en az 50 dosya var. Bunları savcılığa intikal ettireceğiz” dedi.

Yavaş’ın diğer konulardaki açıklamaları şöyle:

Hemşeri Kart: Bizim dönemimizde bir kişiden 150 milyon liralık gıda alımı olmayacak. Sosyal yardım alanlara yani ihtiyaç sahiplerine paket dağıtmayacağız, kart dağıtacağız. Kömür veya gıda vermeyeceğiz, onlar kartlarıyla gidip ihtiyaçları neyse mahalle bakkalından onu alacaklar. Geçmiş dönemde sadece bu paketleri dağıtma parası, nakliye ücreti bile 11 milyon tutuyordu. Bunlara son veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak 185 bin kişiye yardım dağıtıyoruz. Bunların 20 bini Suriyeli. Bir kısmı da kartla alışveriş yapamayacak yaşlı vatandaşlar. Onlara sosyal yardım veriyoruz. Geriye tahmini 140 bin kişi kalıyor, onlara da kart dağıtacağız. Karta o ay ki gelirimize göre para yükleyeceğiz. Örneğin 70 TL, 70 TL olabilir.

TOGO kuleleri: Bir aylık yasal sürenin dolmasını bekliyoruz. Daha sonra gerekeni yapacağız. Orada bizden önceki dönemde yapılan işler var. Şuna benziyor, yere biri para düşürmüş, eğilip kimse görmeden cebinize atıyorsunuz ve diyorsunuz ki kimse görmedi, bu para artık benim. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Cumhurbaşkanı çok katlı bina olmasın diyor ama burası 36 kat. E olur mu bu!

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER