A3 Haber

Sınavda hakaret içerikli soru hazırlayan din dersi öğretmeni hakkında soruşturma

Sınavda hakaret içerikli soru hazırlayan din dersi öğretmeni hakkında soruşturma

Ocak 11
12:21 2020

Adana Valiliği, Çukurova ÇEAŞ Anadolu Lisesi’ndeki ortak sınavda bir öğrenci profiline müfredat dışında hakaret içeren soru ve cevap şıkları hazırladığı iddia edilen ve adı açıklanmayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Çukurova ÇEAŞ Anadolu Lisesi’nde görevli adı açıklanmayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ortak sınavda öğrencilere bir soru yöneltti.

Hakaret içerikli soru şöyle:

Okullarda öğretilen her şey hayatın bir yerinde mutlaka insanın karşısına çıkıyor, bu ne işime yarayacak, şu ne işime yarayacak diyen tipler de hayatla ilgili en ufak bir problemde çözümü düşünecek esneklikte beyin yapıları olmadığından apışıp kalıyorlar. Okul, eğitim elbette her şey değildir ama çok şeydir. Özellikle sosyal bilimler alanında öğrenilenler zamanla yaşamın bizzat içinde ortaya çıkıp hayat kurtarmaktadır. Kendini, ailesini, toplumunu aşağılayan ama Batı hayranlığı tavan yapmış 12’nci sınıf eşit ağırlıkta okuyan “Melahat kızımız”, “Hocam din dersinde bu kadar şeyi öğrenmek zorunda mıyım” diye bir cümle kurabiliyor. Bu paragrafa göre Melahat nasıl bir kişilik yapısındadır? (15 Puan)

Yanıt seçeneklerinde de hakaret içeren ifadelere yer veren din dersi öğretmeninin bu davranışı tepkilere yol açtı.

İşte o soru ve yanıt seçenekleri:

Din dersi öğretmeninin hazırladığı soru tepkiyle karşılandı

Din dersi öğretmeninin, 12’nci sınıf öğrencisi Melahat hakkında hakaretler içeren şıklar hazırlaması, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Bir öğrenci tarafından görüntülendiği düşünülen sınav kağıdı, sosyal medyada binlerce kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Soruşturma başlatıldı

Adana Valiliği, ortak sınavda müfredat dışında hakaret içeren soru hazırladığı iddia edilen öğretmen hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER