A3 Haber

Kılıçdaroğlu: BirGün’e, Evrensel’e basın ilanı vermiyorsunuz, bu gazeteleri destekleyeceğiz

Kılıçdaroğlu: BirGün’e, Evrensel’e basın ilanı vermiyorsunuz, bu gazeteleri destekleyeceğiz

Kılıçdaroğlu: BirGün’e, Evrensel’e basın ilanı vermiyorsunuz, bu gazeteleri destekleyeceğiz
Ocak 14
14:09 2020

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. BirGün ve Evrensel gazetelerine yönelik ilan ambargosuna yönelik konuşan Kılıçdaroğlu, “Bu gazeteleri destekleyeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Adalet diyoruz. Adaletten söz ediyoruz. Devletin dini adalettir diyoruz. Adaletin olmadığı yerde insanoğlu huzursuz olur diyoruz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“O zaman devlet adaleti dağıtmak zorundadır. Anayasanın 5. maddede diyor ki: Devletin temel amaç ve görevleri kişileri ve toplumun refahını, huzurunu ve güvenliğini sağlamaktır.”

“Adalet adamına, ülkesine göre değişmez”

“Adalet ciddi bir kavramdır. Adamına, ülkesine göre değişmez. İnsanoğlu tüm hayatını adaleti aramakla geçirmiştir. Gaziler de adalet arıyor.

Üniversite öğrencisine öğle yemeği veriyorsunuz, kahvaltı veriyorsunuz. Sonra zam yapacağız, kaldıracağız diyorsunuz. Tasarrufu bula bula öğrencinin yemeğinde mi bulduğunuz!”

“İmtiyazdan yana tavır alan herkesi uyarmak görevimiz”

“Anayasa’nın 10. maddesi: Herkes kanun önünde eşittir. Hiçbir kişiye aileye, zümreye veya sınıfa ayrıcalık tanınamaz.

Soruyorum, hiçbir aileye, kişiye, sınıfa, zümreye ayrıcalık tanınmıyor mu? İmtiyazdan yana tavır alan herkesi uyarmak bizim görevimizdir. Özellikle iktidarı, ülkeyi yönetenleri.”

“Fakülteye silah doğrultanı asistan yaptınız”

“Barış Bildirisi’ni imzaladı diye yüzlerde akademisyeni attılar. Bunlar ne yaptılar? Silah almadılar, yürüyüş yapmadılar, biber gazı yemediler… Ellerinde kağıt ve kalem vardır sadece.

Anayasa Mahkemesi bu düşünce özgürlüğü dedi. Ama Ankara Üniversitesinde fakülteye silah doğrultanı asistan yaptınız. Elinde kalemi olanı atıyor silah olanı asistan yapıyorsunuz.”

“Bu gazeteleri destekleyeceğiz

“BirGün’e, Evrensel’e basın ilanı vermiyorsunuz. Sanıyorlar ki bu gazeteler basın ilan kurumu ilan vermeyi kesince yayın yapmayacaklar. Bu gazeteleri destekleyeceğiz.”

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER