A3 Haber

Pakistan’daki çığ faciasında ölü sayısı 101’e ulaştı, 176 kişi yaralı

Pakistan’daki çığ faciasında ölü sayısı 101’e ulaştı, 176 kişi yaralı

Pakistan’daki çığ faciasında ölü sayısı 101’e ulaştı, 176 kişi yaralı
Ocak 15
23:02 2020

Pakistan Ulusal Afet Yönetimi Ajansı (NDMA), ülkede devam eden yoğun kar yağışı sonucu meydana gelen çığ nedeniyle 101 kişinin yaşamını yitirdiğini, 176 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Pakistan Ulusal Afet Yönetimi Ajansı (NDMA) kar yağışından en çok etkilenen Keşmir bölgesinde 77 kişinin yaşamını yitirdiğini, 153 kişinin de yaralandığını duyurdu. Hayatını kaybedenlerden 74’ünün Keşmir’in Neelum Vadisi’nde meydana gelen çığın altında kaldığı belirtildi.

Belucistan Eyaleti’nde ise 31 kişinin yaşamını yitirdiğini, 23 kişinin yaralandığı aktarıldı. Yaklaşık 200 ev yıkılırken, bazı evlerde de büyük maddi hasar meydana geldiği bildirildi.

“İnsanların hala çığların altında olmasından korkuyoruz”

Pakistan Keşmir Afet Yönetim Kurulu Operasyon Müdürü Saeed ur Rehman Qureshi, bölgede kar yağışının devam ettiğini dile getirerek kurtarma operasyonlarının devam ettiğini söyledi. Qureshi, “Bazı insanların hala çığların altında olmasından korkuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Yoğun kar yağışı Afganistan’ı da etkiledi”

Kar yağışının etkili olduğu Afganistan’da da en az 30 kişinin öldüğü, 100’e yakın yaralı bulunduğu bildirildi. 300 civarında evin çığ nedeniyle yıkıldığı belirtilirken bazı vatandaşların da kaybolduğu aktarıldı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles