A3 Haber

TFF Başkanı Özdemir’in oğlu ve gelini Metin İyidil ile birlikte gözaltına alındı

TFF Başkanı Özdemir’in oğlu ve gelini Metin İyidil ile birlikte gözaltına alındı
Ocak 16
14:52 2020

Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir’in oğlunun ve gelinin eski Korgeneral Metin İyidil ile birlikte gözaltına alındığı bildirildi.

Eski Korgeneral Metin İyidil ile beraber; TFF Başkanı ve Limak Holding Yönetim kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in oğlu Batuhan Özdemir, gelini Aslı Özdemir ve İyidil’in avukatı Abdullah Kaya’nın da gözaltına alındığı belirtildi.

Batuhan Özdemir ile Aslı Özdemir’in gözaltına alınma gerekçeleri arasında; Metin İyidil’i “kaçırma” şüphesinin yer aldığı iddia edildi.

Odatv’de yer alan habere göre,  Eski EDOK Muharebe ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidil, müteahhit Nihat Özdemir’in kayınbiraderi.

Tahliye edilmişti

Eski Korgeneral Metin İyidil yargılandığı 15 Temmuz EDOK davasında, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

HSK görevden aldı

HSK, Metin İyidil hakkında beraat kararı veren hakimlerin görevden alınmasına karar verdi. HSK ayrıca bu sürece ilişkin inceleme başlattı. HSK müfettişleri konuyu inceleyecek.