A3 Haber

Fethullah Gülen cemaatine şafak operasyonu: 38 gözaltı kararı

Fethullah Gülen cemaatine şafak operasyonu: 38 gözaltı kararı

Fethullah Gülen cemaatine şafak operasyonu: 38 gözaltı kararı
Ocak 21
08:09 2020

Adana merkezli beş ilde Fethullah Gülen cemaatine yönelik şafak vakti operasyon düzenlendi. Aralarında eski polislerin de olduğu 22 kişi hakkında gözaltı kararı bulunan operasyon kapsamında çok sayıda şüpheli yakalandı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 11’i aktif görevde 16 kişi için de gözaltı kararı çıkartıldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullah Gülen cemaatiyle bağlantısı olduğu öne sürülen, aralarında ihraç edilen polislerin de bulunduğu 22 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri yakalamak için Adana merkezli Mersin, İstanbul, Osmaniye ve Isparta’da sabahın ilk saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Ekiplerin evlerde yaptığı aramalarda çok sayıda şüpheli yakalandı.

Adana’da gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Diğer illerde gözaltına alınan şüphelilerin ise işlemleri tamamlandıktan sonra Adana’ya gönderileceği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 16 kişiye gözaltı kararı

“FETÖ’nün Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki yapılanmasına yönelik” soruşturma kapsamında 11’i görevde 16 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yürütülen soruşturmalar kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı personeli 5’i ihraç, 11’i aktif görevde toplam 16 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Şüphelilerin yakalanması için Ankara, İstanbul, Kırşehir, İzmir, Kayseri, Aksaray ve Kahramanmaraş’ta eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER