A3 Haber

Kılıçdaroğlu: Büyükşehir belediyelerimiz bölgeye hem yardım hem de araç gönderdi

Kılıçdaroğlu: Büyükşehir belediyelerimiz bölgeye hem yardım hem de araç gönderdi

Kılıçdaroğlu: Büyükşehir belediyelerimiz bölgeye hem yardım hem de araç gönderdi
Ocak 25
21:08 2020

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye başkanlarımız bölgeye hem yardım hem de araç gönderdiler” dedi.

A3 Haber Merkezi- Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ ve Malatya depremlerinde yaşamını yitirenlere baş sağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada zor bir sürecin yaşandığını ancak süreç içerisinde kendisini en çok duygulandıran olayın bu tür felaketlerde bütün vatandaşların gönül birliği içinde yaraları sarmak için olağan üstü çaba göstermesi olduğunu söyledi.

“Vatandaşlarımız gönül birliği içinde yaraları sarıyor”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu konuşmasında satır başları şöyle:

  • Hepimizin başı sağ olsun dün akşam haberi duyduğumda önce sayın valiyi aradım, sayın valimizle görüştüğümüz de daha o saatlerde bir can kaybının olmadığını bir haberin gelmediğini ifade etmişti. Daha sonra televizyonlar dan can kaybıyla ilgili haberler geldi.
  • İki genel başkan yardımcısı arkadaşımı Malatya ve Elazığ’da görevlendirdim.
  • Sabahleyin İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Mersin büyükşehir belediye başkanlarımız bölgeye hem yardım hem de araç gönderdiler.
  • Bugün ayrıca, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanımız gönderdiği yardımların bölgedeki çalışması ile ilgili olarak da ve yardımların halka ulaşıp ulaşmaması konusunda da gözlemler de bulunmak üzere kendisi deprem bölgesine gitti.
  • Beni bu süreç içersin de duygulandıran olay, bu tür felaketlerle karşı karşıya kaldığımızda siyasi görüşü kimliği ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızın gönül birliği içinde yaraları sarmak için olağan üstü çaba göstermeleridir. Bu tasada ve kıvançta beraber olmanın bütün güzelliklerini gösteriyor bize.
  • Bölgenin bütün ihtiyaçlarını belediye başkanlarımız ile birlikte merkezi yönetimde karşılıyor zaten dolayısıyla da vatandaşlarımızın bölgeye olan sempatilerini bölgeye olan yardımlarını esirgemiyorlar.
  • Hem Elazığlılara hem Malatyalılara başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Milletimizin başı sağ olsun diyorum. Yaralananlara da tabi acil şifalara diliyoruz. Onlarda inşallah kısa sürede iyileşir ve evlerine dönerler.
  • İl başkanımız, milletvekili arkadaşlarımız, genel başkan yardımcılarımız kırsal dahil olmak üzere hem kent merkezinde hem de köylerde olabildiğince vatandaşlara ulaşmaya çalışıyorlar.
  • Belediye başkanlarımızın bu konuda gönderdikleri araçlar bölgede enkazın kaldırılmasına dönük olarak, insani yardım ayrıca maddi yardım, çadır, 3 bin kişilik sıcak yemeğin verilebileceği bir mekânın yaratılması belediyeler tarafından sağlandı.
  • Sonuç olarak bölgedeki insanın acısının paylaşmanın ötesinde bir şekilde onların günlük ihtiyaçlarının da karşılanması lazım. O konuda da belediye başkanlarımız ellerinden çabayı gösteriyorlar.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER