A3 Haber

Engin Altay: Paşa paşa hesap vereceksin Erdoğan

Engin Altay: Paşa paşa hesap vereceksin Erdoğan

Engin Altay: Paşa paşa hesap vereceksin Erdoğan
Ocak 30
15:31 2020

CHP’li Engin Altay, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na yapılan para transferine tepki göstererek, “Yeni Deniz Feneri oluşumlarını izin vermeyiz. Paşa paşa hesap vereceksin Erdoğan” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na yapılan 7 milyon 925 bin dolarlık para transferine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Altay, “Kızılay’ın böyle bir hırsızlığı dahil olması vahim. Devletin parasını bağış yapmak suretiyle kendine prim sağlıyor. Devletin parasını yetkisiz kullanma cüretini gösteriyor Kızılay’ın vergi kaçakçılığına aracılık etmesinde hile olduğu çok açıktır” dedi.

“Kızılay yönetimi istifa etmelidir”

Altay,  Kızılay yönetiminin istifa etmesi gerektiğini belirtirken, “Bu Allah’tan korkmamak, kuldan utanmamaktır. Bu durum Türkiye’yi şok etmiştir. Kamuoyunun zararına çalışan yaftasını tabelasına çıkmıştır. Kızılay’ın başına bu kadroların geçmesi için baskıyı uygularsanız böyle tatsız bir durumla karşı karşıya kalırsınız. Bu Kızılay Başkanı’nın ilk vukuatı değildir. Kızılay müdahale edilmesi gereken bir yerdir. Kızılay’ın yönetimi ile birlikte istifa etmelidir” dedi.

“Erdoğan paşa paşa hesap verecek”

Altay, eleştirilerini sıralarken, “Kızılay Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kerem Kınık’ın değildir. Kızılay’ın daha fazla kirlenmesine CHP’nin rızası yoktur. Yeni Deniz Feneri oluşumlarını izin vermeyiz. Paşa paşa hesap vereceksin Erdoğan” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER