A3 Haber

AKP’li Elitaş: İlker Başbuğ ve Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz

AKP’li Elitaş: İlker Başbuğ ve Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz

AKP’li Elitaş: İlker Başbuğ ve Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz
Şubat 07
15:46 2020

AKP Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eski milletvekili Dursun Çiçek’in iddialarıyla ilgili gerekli hazırlıkları yaptıklarını ve bugün Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Kanun tasarısına verdikleri değişiklik önergesinde imzası bulunan milletvekilleri ve avukatlarla bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Elitaş, “Bir taraftan eski Genelkurmay Başkanı’nın bizi ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ diye işaret etmesi, öte yandan eski milletvekili Dursun Çiçek’in hakkımızda ‘FETÖ’nün siyasi ayağı bunlardır’ diye yargı yoluna başvuracağını açıklaması ve yargıyı göreve davet etmesiyle ilgili dilekçemizi hazırladık. Arkadaşlarımız bugün savcılığa suç duyurusunda bulunacaklar” dedi.

Hem Başbuğ hem de Çiçek hakkında da suç duyurusunda bulunulacağını aktaran Elitaş, Çiçek’in medyada yer alan ifadesine göre “FETÖ’nün siyasi ayağı tespit edilmiştir, yargıyı göreve davet ediyorum” dediği için onunla ilgili de suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Elitaş, hangi maddeden suç duyurusunda bulunulacağı sorusu üzerine, “Teknik bir konu. Ben iktisatçıyım biliyorsunuz, hukukçu değilim. Herhalde biri iftira, birisi de hakaret suçundan olacak diye tahmin ediyorum” diye konuştu.

Elitaş, bir başka soruya karşılık, önergede kendisiyle birlikte Bekir Bozdağ, Ahmet Aydın, Yahya Doğan, Mehmet Ceylan ve Abdurrahman Müfit Yetkin’nin imzasının bulunduğunu ve başvurunun bu isimler adına avukatlar tarafından yapılacağını aktardı.

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER